Šodien Valmierā notiks Tehniskās apskates nakts

Sestdien, 8.augustā Valmieras CSDD nodaļā E.Lācera ielā 5 no plkst.19:00 līdz 01:00 notiks Tehniskās apskates nakts. Pasākuma devīze – „Mēs par drošu auto!”. 

Tehniskās apskates nakts pasākuma nolūks ir mudināt autobraucējus piedalīties ceļu satiksmē ar drošiem un tehniskā kārtībā esošiem transportlīdzekļiem, lai neapdraudētu ne savu, ne arī citu satiksmes dalībnieku veselību un dzīvības.

Pasākuma laikā Valmieras tehniskās apskates stacijā bez maksas būs pieejama vieglo automobiļu tehniskā stāvokļa diagnostika, kā arī tiks piedāvātas dažādas aktivitātes un izklaides, kas saistītas ar satiksmes drošību. Savukārt tie, kuri vēlēsies, varēs veikt arī sava automobiļa tehnisko apskati un pozitīvas diagnostikas gadījumā – saņemt tehniskās apskates uzlīmi, veicot nepieciešamos maksājumus kasē. Iepriekšēja pierakstīšanās uz auto diagnostiku nav plānota. 


Svarīgi!!!

Gadījumā, ja tehniskās apskates darbinieki diagnostikas laikā norāda uz būtiskie auto defektiem, atļauja piedalīties ceļu satiksmē jeb tehniskās apskates uzlīme automašīnai netiek atņemta. Tomēr CSDD aicina atrastos auto bojājumus šoferiem tuvākajā laikā novērst, lai satiksmē piedalītos ar drošiem auto.


Par Valmieras tehniskās apskates darba rezultātiem

Valmiera ir noslogotākā tehniskās apskates stacija Vidzemē, kurā pērn tika pārbaudīti nedaudz vairāk kā 40 tūkstoši automobiļu (40 393). Dienā Valmierā tehniskās  apskates stacijā tiek vidēji apkalpoti 160 klientu. Ņemot vērā Latvijas autoparka vidējo vecumu - gandrīz 13 gadi, ar pirmo reizi tehnisko apskati Valmierā iziet 62,15% automobiļu (Latvijā šis rādītājs ir 59,2%). Visvairāk –  trešdaļa  automobiļu Valmieras tehniskās apskates stacijā 2014.gadā tika „izbrāķēti” par būtiskiem bojājumiem balstiekārtā (palielinātas brīvkustības buksēs, sailentblokos, balstšarnīros),  bet ceturtajai daļai auto bija nenoregulēti vai nedegoši lukturi, kā arī problēmas bremžu sistēmas darbībā. Vidēji darba dienā Valmierā kādam automobilim, tiek liegts piedalīties satiksmē dēļ konstatētajiem bīstamiem bojājumiem, turklāt katrs otrais no šiem bojājumiem ir saistīts ar bremžu sistēmas darbības traucējumiem, kas ceļu satiksmē ir ārkārtīgi bīstami.  

Tehniskās apskates nakti Valmierā organizē CSDD sadarbībā ar SIA „Scantest”.


Nākamā Tehniskās apskates nakts Latvijas reģionos notiks 14.augustā Ventspilī.

Novados