Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Šodien vērtē Valku, jaunnedēļ - Smilteni 1

 Konkursa "Eiropas Gada pašvaldība 2014" Vidzemes plānošanas reģiona (VPR) vērtēšanas komisija šodien sāk vizītes uz pieteiktajām Vidzemes reģiona pašvaldībām, lai izvēlētos trīs labākās, ko virzīt tālāk uz valsts mēroga konkursu, aģentūru LETA informē VPR sabiedrisko attiecību speciāliste Marta Cekule.


Konkursam VPR pieteicās septiņas pašvaldības. 11.jūnijā komisija apmeklēs Priekuļu un Raunas novadus, 12.jūnijā Cēsu un Valkas novadus, savukārt 16.jūnijā noslēgs vizītes, viesojoties Smiltenes, Valmieras un Burtnieku pašvaldībās.VPR komisijas sastāvā ir Attīstības padomes priekšsēdētājs Hardijs Vents, Administrācijas vadītāja Guna Kalniņa-Priede, Teritorijas plānošanas nodaļas vadītāja Ieva Kalniņa, ES struktūrfondu informācijas centra vadītāja Ina Miķelsone, Amatas novada domes priekšsēdētāja Elita Eglīte un Gulbenes novada pašvaldības priekšsēdētāja palīdze Guna Švika.

Konkurss tiek organizēts, lai veicinātu pašvaldību atbalstu iedzīvotāju dzīves kvalitātes uzlabošanā, nodrošinot daudzveidīgas un kvalitatīvas izglītības, atpūtas un iesaistīšanās iespējas.Konkurss norit divās kārtās. Pirmā tiek organizēta sadarbībā ar Vidzemes, Kurzemes, Zemgales, Rīgas, Latgales plānošanas reģioniem. Trīs labākās pašvaldības no katra reģiona tiks izvirzītas otrajai kārtai valsts mēroga konkursā. 

Apbalvošanas ceremonija, kurā tiks apbalvoti visi uzvarētāji, paredzēta 26.septembrī.

Šogad konkursā "Eiropas Gada pašvaldība 2014" meklē uzvarētājus trīs grupās - republikas pilsēta, novadu pašvaldība ar iedzīvotāju skaitu līdz 7 000 un novadu pašvaldība ar iedzīvotāju skaitu virs 7 000. 

Tāpat tiks piešķirtas arī nominācijas "Pašvaldība izglītotam, radošam un aktīvam iedzīvotājam" un tās apakšnominācijās "Pašvaldība veselam iedzīvotājam", "Pašvaldība iedzīvotāju iesaistīšanai" un "Pašvaldība ES vērtību un iespēju popularizēšanai".Pagājušā gada konkursā Valmieras pilsētas pašvaldība uzvarēja konkursa nominācijā "Pašvaldība kultūrai", Amatas novada pašvaldība tika sveikta nominācijā "Pašvaldība Eiropas Savienības vērtību popularizēšanai", savukārt Alūksnes novada pašvaldība šajā nominācijā saņēma atzinību.

Konkurss tiek rīkots sadarbībā ar Kultūras ministriju, Labklājības ministriju, Veselības ministriju, Izglītības un zinātnes ministriju, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju, Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā, Eiropas Parlamenta Informācijas biroju Latvijā un plānošanas reģioniem.

Komentāri 1

Valceniete

Brinos,ka vispar Valku pienema saja rikotaja konkursa,vispirms butu padomajusi par pilsetas ielu stavokla uzlabosanu un sakartosanu maju pagalmu ielu stavokli,kur var kajas salauzt,it seviski tumsaja laika.Un tad var tikai domat par,,IEROPAS PASVALDIBAS,,titulu.

pirms 4 gadiem, 2014.06.16 19:16

Novados