Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Šogad Plāņu pagasta infrastruktūra ir jūtami attīstījusies 2

Šovasar Plāņu pagasta Jaunklidzī ir parādījies jauna un skaista nama korpuss. Strenču novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Ginta Gailīte zina stāstīt, ka topošais Plāņu pagasta saieta nams ir pats izskatīgākais visā novadā.

Novada domes izpilddirektors Aivars Auniņš stāsta, ka celtniecības darbi rit raiti un, visticamāk, ka līdz gada beigām Jaunklidža un Plāņu iedzīvotāji būs ieguvuši paši savu saieta namu. "Nama būvniecību sākām pavasarī un pašlaik lielākie darbi jau paveikti. Ir izveidots jumts, gandrīz jau pabeigta apkures sistēmas ierīkošana. Ēku apsildīsim ar zemes sūkņa palīdzību. Pašlaik notiek iekšējie apdares darbi un, domāju, nekādas aizķeršanās ar tiem nebūs," saka A. Auniņš.

Būvē par Eiropas un savu nauduSaieta namā atradīsies Jaunklidža bibliotēka, arī ģimenes ārsta kabinets, interneta punkts, būs telpas dažādu pasākumu rīkošanai. Saieta namu ceļ Valmieras celtniecības firma "Bazalts". Darbus finansē Eiropas Lauksaimniecības fonds lauku attīstībai ar 64 tūkstošu latu pašvaldības līdzfinansējumu. Kopējās darbu izmaksas ir 164400 latu. Ēkas arhitekts ir Armands Bisenieks.

Plāņu pagastā tas nav vienīgais darbs infrastruktūras attīstībā. Pērn pašvaldība Plāņu ciematā atjaunoja tautas nama ārējo fasādi, bet iekšpusē otrā stāva izbūvei projektu ir sagatavojusi nevalstiskā organizācija "Kāre".

Savukārt šogad Strenču vidusskolas Plāņu filiālē ar Sorosa fonda atbalstu ir izveidots ģimenes atbalsta centrs.

Tagad tajā jau darbojas bērni. A. Auniņš stāsta, ka centrā ir iekārtota arī guļamistaba. Tajā varēs pārnakšņot bērni, kuru ģimenēs būs radušās problēmas ar audzināmo uzraudzīšanu un kopšanu. Centrā šie bērni var saņemt arī psihologa konsultācijas.

"Plāņi novada ietvaros attīstās. Nākotnē pagastā plānojam sakārtot ūdenssaimniecību, esam iecerējuši arī īstenot projektu par apgaismojuma ierīkošanu ciematā," saka A. Auniņš.

Atdzīvojusies arī sabiedriskā dzīveSavukārt Plāņu tautas nama vadītāja Sarmīte Caune atzīst, ka ciematā ir atdzīvojusies arī kultūras un sabiedriskā dzīve. "Cilvēki labprāt piedalās dažādos pasākumos. Cenšamies organizēt tādus, par kuriem nevajag izdot pārlieku daudz naudas. Ļoti kupli apmeklēts bija Dzejas dienu pasākums. Ar 1. oktobri skolā sāks darboties bērnu popgrupa, kuru vadīs skolotāja Liesma Lore.

Pašlaik skolēni aktīvi gatavojas pogu ballei. Viņi paši sacer pasākuma scenāriju un izdomā, kādi priekšnesumi būtu vislabākie," stāsta S. Caune.

Viņa uzskata, ka saieta nams būs ieguvums Jaunklidzim un visam pagastam. "Esmu priecīga, ka Jaunklidzī būs šis skaistais nams. Plāņu ciemats no Jaunklidža atrodas diezgan patālu un ne vienmēr cilvēki var atbraukt uz tautas namu. Iegūs arī kopējā ainava. Patiesību sakot, cilvēki iespēju robežās to te pastāvīgi ir centušies uzturēt skaistu.

Tagad tā saucamie simtlatnieki Plāņu centrā ar novada ainavu arhitektes palīdzību ir izveidojuši skaistu puķu dobi, kā arī nokrāsojuši autobusu pieturas nojumi. Esmu ievērojusi, ka nekas arī netiek izpostīts. Acīmredzot tādēļ, ka paši cilvēki visu ir sakārtojuši," atzīst S. Caune. Viņa ir pārliecināta, ka Plāņu pagasts turpinās attīstīties, jo ciematā ir daudzi cilvēki, kuri nežēlojas par grūtajiem laikiem, bet domā un dara, lai laukos dzīve kļūtu interesantāka.

Komentāri 2

Ivo

+ Ideja ka tada.
- Izbrugeta estrade pie ieejas (visa Planu pagastaa iedzivotaju populacija ir zem 800).
- Paaragri ieklatais (par kuru notiek celtniecibas satiksme) un paargarinatais pievedcels.

Domaju sie izbrugetie lidzekli labak izietos dazadam ieksejo strukturu vajadzibam.

pirms 10 gadiem, 2010.09.16 12:52

Plānēnietis

Patiešām prieks par to ,kas radies Plāņos no jauna un prieks par to ,ka ir cilvēki ,kuriem rūp viss,kas notiek PlāņosRūp skaista un sakopta vide.Lai veicas arī turpmāk.

pirms 10 gadiem, 2010.09.16 21:25

Novados