Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

SOS: Lūdz palīdzēt atrast sunīti 9

Pazudis suns, kurš bija ne tikai ģimenes labākais draugs, bet arī lielisks palīgs deviņgadīgam zēnam Matīsam. Diemžēl saimnieki savu mīluli joprojām nav atraduši.

25. jūlijā Variņu pagasta "Tiltlejās", netālu no Vilciņu dīķa, pazuda amerikāņu buldogs - Bona. Suņa saimnieks ir deviņgadīgais Matīss, kurš Bonu uzskata par labāko draugu un ļoti skumst pēc viņas. Matīsa mamma Elvīra Strautiņa lūdz cilvēku palīdzību atrast dēla un visas ģimenes mīluli - Bonu.

Atrada sev drauguSaimnieki norāda, ka Bonu visi uztvēruši kā cilvēku - viņa ir mierīga, nosvērta, labestīga, labsirdīga un gādīga. Viņa vienmēr rūpējusies par mazo Matīsu. "Dēlam ir kustību traucējumi. Biju lasījusi, ka škirnes suņi ir labi palīgi, viņi bērnu stimulē un atraisa. Tādēļ pirms apmēram diviem gadiem ieliku sludinājumu, ka septiņgadīgs puika meklē sev draugu," norāda E. Strautiņa.

Viņa netic, ka Bona no brīva prāta tik ātri pierastu jaunās mājās, jo viņa bija ļoti saradusi ar ģimeni. "Mēs bijām viņai trešie samnieki. Pirmais samnieks bija vīrietis, kurš nelaimes gadījumā zaudējis kāju. Viņš Bonu bija pārdevis sievietei, kura pret suni bija izturējusies ļoti slikti. Pēc tam Bonu nopirka kinologs, jo iepriekšējā saimniece sunīti bija situsi un mērdējusi badā. Kinologs mūs atrada caur sludinājumu un Bonu atdeva par simbolisku samaksu," stāsta E. Strautiņa.

Bona ir Matīsa un ģimenes dārgums. Zēna mamma pastāsta, ka ar vienaudžiem zēnam nav izveidojusies tik cieša draudzība, jo citi bērni skrien ātri, taču Matīss veselības problēmu dēļ to nevar. Tieši tādēļ Bona bija viņa labākais draugs, palīgs un uzmundrinājums.

"Viņš jutās droši. Ja skolā bija gadījusies slikta diena, viņš atnāca mājās, aizgāja pie sunīša un stāstīja tam savas bēdas. Agrāk viņš baidījās palikt viens, taču tagad labprāt palika mājās divatā ar Bonu. Arī mēs uzticējāmies viņai un jutāmies droši. Ja Matīsiņš nokrita zemē, viņa paņēma aiz drēbēm un cēla augšā. Arī peldoties gāja līdzi un vilka zēnu krastā. Bona arī bija aktīva peldētāja. Mēs jau ģimenē smējāmies - viņa ir kā Matīsa otrā mamma," stāsta E. Strautiņa.

Otrs suns atradāsSaimniekiem par suņa pazušanas apstākļiem ir kāda versija. Pirms Bonas ģimenē jau dzīvoja suns Puika. Lai gan ģimene joprojām pret viņu izturējās labi, Puika uz Bonu bija ļoti greizsirdīgs. Jau ziemā viņš bija aizvilinājis konkurenti prom no mājas, taču toreiz saimnieki viņu veiksmīgi atrada kādā malkas šķūnī.

Tagad Puika vienmēr atradies pie ķēdes, bet 25. jūlijā Puikam izdevies nemanāmi norauties. Kad E. Strautiņa atgriezās mājās - abi suņi bija pazuduši. Puika pēc divām dienām atskrējis mājās ļoti pārguris. Otrdien saimniekiem divos naktī zvanīja jaunieši, kuri informēja, ka Bonu redzējuši Smiltenē, netālu no Tepera kartinga trases, ieskrienam vienā no līvānu mājām.

"Ar vīru nekavējoties devāmies uz Smilteni. Izstaigājām to apkārtni, taču bez rezultātiem. Iespējams, tas sunītis, ko redzēja jaunieši, bija tikai līdzīgs Bonai, bet viņi teica, ka izskatījās tieši tāpat kā sludinājumā. Mēs nezinām - varbūt kādā no tām mājām dzīvo līdzīgs suns," saka E. Strautiņa.

Kopš Bonas pazušanas, Matīss un ģimene ir nomākti. "Zēns pat ceļas naktī augšā un sauc - mammu, vai tu, lūdzu, atradīsi manu suni? Es viņam saku, ka nevaru apsolīt, ka atradīšu, bet darīšu visu, lai atrastu. Matīsam 30. jūlijā bija dzimšanas diena, un sunītis bija pazudis tieši uz svētkiem. Viņš bez Bonas nevēlējās atzīmēt šo dienu," stāsta zēna mamma.

Saimnieki, lai atrastu Bonu, likuši sludinājumu "Ziemeļlatvijā", dažādos interneta portālos, kā arī sunīti meklējuši ar informatīvu paziņojumu palīdzību, kurus izlikuši pie afišu dēļiem. Viņi palīdzību lūguši arī zīlniecei, kura norādījusi, ka Bona pašreiz ir kādās mājās Smiltenes pusē. Diemžēl precīza vieta nav norādīta.

Visiem, kas redzējuši suni vai zina kaut ko par Bonas atrašanās vietu, lūgums zvanīt uz tālruni 26544363. Atradējam atlīdzība garantēta.

Komentāri 9

Kaut ģimenes mīlulis atrastos!!Pilnīgi apraudājos!!!

pirms 10 gadiem, 2010.08.04 11:52

esssssss

Sunīt Bona, nāc māja pie Matīsiņa!!!

pirms 10 gadiem, 2010.08.04 13:49

Es zinu ko nozīmē, kad pazūd suns. Tās ir drausmīgas sirdssāpes!!! Nespēju domāt par neko citu. Es meklēju, jautāju cilvēkiem un nepagāja mēnesis un savu mīluli atradu. Ticiet, jautājiet cilvēkiem un nenolaidiet rokas !!!!

pirms 10 gadiem, 2010.08.04 15:14

nesen foruma bija spraiga diskusija pa pazudusu suniti. Varbut vajaga meklet taja virziena ??????

pirms 10 gadiem, 2010.08.04 17:31

zzs

Arī mūsu Arčijs pazaudēja savu sunīti, viņš gan tāds palaidnīgs, leca pār sētu, atrada žogā caurumu, izkasījā- patika paklaiņot pa Valku, bet pēc lielā negaisa jūnija beigās vairs neatgriezās.Viņu viegli atpazīt-melns ar baltiem plankumiem-kā dalmācietis un viena acs brūna, otra zila.Varbūt kāds zina, kur viņš varētu būt.Visur izmeklējāmies, bet nekā.Varbūt ir redzēts, varbūt kādam iepaticies un viņu nolēmis paturēt, bet Arčijs arī pēc viņa skumst, gaida atgriežamies savu draugu.Atsaucieties, ja kāds zina, kur mūsu Ringo ir tagad...Būsim ļoti pateicīgi.

pirms 10 gadiem, 2010.08.04 21:57

...

Vai vins nav liidziigs tam suniiti, ko raadiija degpunktaa, ko kaads bija pieseejis pie koka?

pirms 9 gadiem, 2010.09.29 12:00

G

www.kasjauns.lv līdzīga balta suņa foto atrodams,kas bija piesiets pie koka

pirms 9 gadiem, 2010.09.29 20:32

Juris

Iesaku ievietot info par suni medību suņu reģistrā
http://www.medniekiem.lv/dog-register/pazudis-suns/atrast-suni/

pirms 9 gadiem, 2011.01.02 12:54

Novados