Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sporta skolotājs: “Direktore tiešām ir malacis. Katru dienu noslēpo vismaz sešus kilometrus” 1

"Jūtu, ka darbs pie datora slikti ietekmē manu veselību, vairāk vajag fiziskas nodarbes. Izmantoju izdevību, ka dzīvoju četrus kilometrus no centra un uz darbu katru rītu slēpoju," stāsta Grundzāles pamatskolas direktore Valda Elstiņa.

 

Grundzālē no aukstuma nebaidās ne bērni, ne pieaugušie. Visi priecājas par sniegu un izmanto iespēju slēpot. Šoziem auto pret slēpēm nomainījusi Grundzāles pamatskolas direktore. Kopš viņa uz darbu un atpakaļ dodas ar slēpēm, jūtas daudz labāk.

 

Dzīvo veselīgāk

"Slēpot man vienmēr ir paticis. Izdomāju, kāpēc gan uz skolu jābrauc ar mašīnu, ja var slēpot. Tikai mazliet ātrāk jāiziet no mājas, jo tagad ceļā paiet 40 minūtes. Sākumā bija mazliet neierasti, bet tagad esmu pieradusi. Sajūtas patiešām ir patīkamākas. Vairāk laika pavadot svaigā gaisā, jūtos mundrāka. Domāju, ka daudziem strādājošajiem vajag vairāk fizisku nodarbju. Tad kāpēc neizmantot iespējas, ko sniedz ziema?" saka V. Elstiņa.

 

Kolēģis Māris Stabiņš apbrīno direktores apņēmību. "Tas ir apsveicami un iepriecinoši, ka direktore slēpo. Starp citu, viņai nākas slēpot pa ceļu, kas pārsvarā iet pa pļavām, līdz ar to bieži jāsastopas ar vēja brāzmām. Atceros kā pats, kad mācījos Rankas astoņgadīgajā skolā, uz to slēpoju trīs kilometrus jau no 2. klases, turklāt ar mugursomu plecos. Uz krūtīm piestiprināju plakano bateriju un septiņos devos ceļā," stāsta sporta skolotājs M. Stabiņš.

 

Iespējas garām nelaiž

Jau zināms, ka izsenis grundzālieši ir lieli orientēšanās sporta piekritēji. Sezonas laikā viņi piedalās nevien novada un valsts mēroga sacensībās, bet arī pasaules. Savukārt ziemā iecienīta ir slēpošana sporta nodarbībās, startējot sacensībās, kā arī atpūtas nolūkos. Direktore piebilst, ka, pateicoties 2008. gadā uzrakstītajam projektam par sporta inventāra iegādi, skolā ar slēpēm nodrošināti visu klašu skolēni.

"Jau esam piedalījušies sacensībās Priekuļos, kur izcīnījām trīs bronzas medaļas. Šogad skolai galvenās sacensības slēpošanā būs Latvijas Jaunatnes Ziemas olimpiāde, kas notiks februārī Ērgļos. Vairāki skolnieki izteikuši vēlēšanos piedalīties arī slidošanas sacensībās.

 

Skolas jaunsargi skolotāja Mārtiņa Latvera vadībā gatavojas startēt biatlonā. Decembra sākumā skolā tika izlikta afiša par šīm sacensībām. Viens no noteikumiem, lai tiktu komandā, bija tāds, ka mācību semestris jāpabeidz sekmīgi. Tāpat nevarēs būt nesekmīgas atzīmes janvārī un februārī," stāsta M. Stabiņš.

 

Izveido distances

Šoziem pamatskolas apkārtnē izveidotas vairākas dažāda garuma distances, kur pārsvarā skolēni apgūst slēpošanu klasiskajā solī. "Sniegs šogad pie mums ir daudz, un, lai sagatavotu distanci brīvajam solim, ir vajadzīgs sniega motocikls," piebilst sporta skolotājs.

Pērn slēpošanas iemaņas grundzālieši pilnveidoja arī Igaunijā.

 

Taču šogad atklājuši labu trasi tepat Smiltenes novadā. "Brīvdienās bijām izlūkos uz slēpošanas trasi, kas atrodas mežā aiz "Jautrā oda". Konstatējām, ka šeit ir viena no vislabākajām trasēm, kādā jebkad nācies slēpot. Tāpēc šogad ziemas priekus baudīsim savā novadā," saka M. Stabiņš.

Komentāri 1

Novados