Stiprais vējš aizvadītajā naktī postījumus Latvijā nav nodarījis

 Aizvadītajā naktī stiprais vējš nekādus postījumus Latvijā nav nodarījis; elektrības apgādē traucējumu nav, liecina aģentūras LETA no dažādām institūcijām saņemtā informācija.

Aizvadītajā diennaktī sakarā ar stipro vēju daudzviet Latvijā uz ceļu braucamām daļām bija nokrituši koki, aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD). Kurzemē šādi bijuši četri gadījumi, Rīgas reģionā - divi, Latgalē, Vidzemē un Zemgalē - pa vienam. Visi koki no ceļu braucamām daļām ir novākti.

Savukārt sakarā ar iespējamiem plūdiem VUGD izsaukumus nav saņēmis.

Nelabvēlīgo laika apstākļu dēļ atsevišķās vietās Latvijā - Ziemeļvidzemē, Ziemeļkurzemē, kā arī Latgalē - cilvēki palikuši bez elektrības, liecina AS "Sadales tīkls" operatīvā informācija. Visticamāk, elektrotīklu bojājumi radušies brāzmainā vēja dēļ.

Šodien Latvijā daudzviet sola lietu un slapju sniegu, ciklona ietekme saglabāsies, aģentūra LETA noskaidroja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā (LVĢMC).

Arī šodien būs stiprs rietumu puses vējš, kas brāzmās sasniegs 17-22 metrus sekundē (m/s).

No rīta jūras piekrastē vējš atkal nedaudz pastiprināsies un brāzmās sasniegs 25 m/s. Ciklons pamazām aizvirzās uz austrumiem, tomēr tā ietekme vēl būtiski nemazinās. Gaisa temperatūra šodien būs plus 2, plus 5 grādi.

Šodien priekšpusdienā Rīgā ūdens līmenis saglabāsies plus 80, plus 95 centimetru (cm). Pēcpusdienā Rīgā ūdens līmenis paaugstināsies līdz plus 100, plus 110 cm.

Naktī uz 3.janvāri vēja ātrums brāzmās nepārsniedza iepriekšējā vakarā līdz plkst.20 reģistrēto Kolkā un Liepājas ostā - 24 m/s. Kopumā vējš visā teritorijā nedaudz pierima.

Pēc LVĢMC rīcībā esošās informācijas visstiprākās vēja brāzmas aizvadītajā naktī novērotas Igaunijā - Sirves novērojumu stacijā, kur agri no rīta vējš brāzmās sasniedza 27 m/s.

Novados