Strencēnieši cer arī uz veco koka māju restaurāciju

Strenču centrā, Rīgas ielā, celtnieki rekonstruē fasādi un siltina ēku, ko daudzi vietējie iedzīvotāji un arī citi rajona ļaudis atceras kā bijušo pilsētas universālveikalu.

 

Darbus būvniekiem pasūtīja ēkas īpašniece Valmieras firma SIA "Jurates". "Vēlējāmies, lai Strenču centrs izskatītos glīti, kaut arī mazpilsētā no īres maksām remonta izdevumus grūti atpelnīt," saka uzņēmuma valdes priekšsēdētāja Judīte Jakovina.

 

Pēc rekonstrukcijas ēkas fasāde un sāni būs gaiši brūnā krāsā. Darbus plānots pabeigt līdz Strenču pilsētas svētkiem un 80 gadu jubilejai, kuru strencēnieši svinēs šovasar 1. un 2. augustā. Perspektīvā ēkas privātīpašnieks plāno arī kāpņu remontu. Pirms diviem gadiem mājai jau nomainīja jumta segumu.

 

"Ēkas remontu vajadzēja, jo tā nebija pietiekami labā stāvoklī. Fasāde izskatījās blāva. Neatceros, kad tur būtu noticis remonts. Labi arī tas, ka māju siltina," spriež strencēniete Agita Boķe. Strenču centrā glīti izskatītos arī interesantā arhitektūras stilā celtās koka mājas, piemēram, ar simpātiskajiem tornīšiem, ja tās restaurētu.

 

"Īpašnieki jau dara, ko var, taču pamatīga pārbūve izmaksātu dārgi. Turklāt jārēķinās, ka tās ir daudzdzīvokļu mājas. Skaistas, sakoptas privātmājas un dārzi ir pilsētas nomalē, piemēram, Gaujmalā. Cilvēki cenšas un kopj savus īpašumus," saka A. Boķe.

 

J. Jakovina teic, ka līdzekļu ieguldīšana privātīpašuma remontā un sakopšanā ir saistīta ar maksu, kādu katrā apdzīvotajā vietā par prasīt par telpu izīrēšanu. Firmai SIA "Jurates" piederošajā ēkā Strenčos pirmajā stāvā atrodas ēdnīca, aptieka un veikals, otrajā stāvā - būvmateriālu un mēbeļu veikals un skaistumkopšanas salons. Otrajā stāvā vēl ir brīvas telpas veikaliem un birojiem.

Novados