Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Strenči iegūst starta kapitālu, lai pretendētu uz Eiropas naudu 2

Strenču iedzīvotājiem un caurbraucējiem tikko uzspīdējis cerību stariņš, lai pēc dažiem gadiem varētu braukt pa kapitāli saremontētu Valkas ielu.

 

Šonedēļ Strenču novada dome saņēma pavisam "svaigu" tehnisko projektu Valkas ielas rekonstrukcijai posmā no krustojuma ar Slimnīcas ielu līdz pilsētas robežai.

 

"Ziemeļlatvija" jau vairākkārt rakstīja, ka šo maģistrālās ielas posmu pilsētā ziemās un pavasaros izrobo prāvas bedres un tajās tiek sabojāti automašīnu rati un ritošā daļa. "Valkas iela ir briesmīga, sevišķi pavasaros, un to vajadzētu sakārtot. Šajā vietā sākas pilsēta, un slimnīcai te būs tik skaista jaunbūve," saka Valkas ielas iedzīvotāja Baiba Sijāte.

 

 

Tehniskais projekts ir pamats, lai Strenču novada dome varētu startēt Satiksmes ministrijas izsludinātā konkursā, līdz ar citām pilsētām pretendējot uz Eiropas Reģionālās attīstības fonda naudu tranzītielu sakārtošanai. Apjomīgo dokumentu vairākos mēnešos pēc pašvaldības pasūtījuma izstrādāja Valmieras firma SIA "Ceļu komforts". Domei pagaidām nav konkrētas informācijas, kurā mēnesī konkursu izsludinās.

 

"Izbūve plānota līdz 2015. gadam. Ceram, ka mūsu projektu apstiprinās. Būs vajadzīgs arī pašvaldības līdzfinansējums. Pirms tam Valkas ielā vēl gribam izbūvēt ūdensvadu un kanalizāciju citā projektā par ūdenssaimniecības tīklu paplašināšanu pilsētā," skaidro Strenču novada domes saimnieciskās darbības nodrošināšanas departamenta vadītāja Gita Siliņa.

 

Valkas ielas rekonstrukcijas darbi sadalīti divos posmos atbilstoši satiksmes intensitātei. Vairāk darāmā paredzēts posmā no Slimnīcas ielas krustojuma līdz mājai Valkas ielā 19. Tur papildu brauktuves seguma rekonstrukcijai plānots atjaunot ielu apgaismojumu, gājēju un riteņbraucēju celiņu un izbūvēt lietus ūdens kanalizāciju.

 

Lietus ūdens novadīšanas sistēmas šajā Valkas ielas posmā nav. Speciālisti atzīst, ka tāpēc arī pastiprināti bojājas ielas asfalta segums. Ielas profils veido sili, kurā krājas ūdens. Tam sasalstot, asfalts saplaisā un rodas bedres.

 

Posmā no Valkas ielas 19 līdz Stakļupītei paredzēts atjaunot ielas segumu un gājēju celiņu. B. Sijāti arī iepriecina ziņa, ka posmā pie viņas mājas atjaunos ielu apgaismojumu. "Gaisma no laternām bija, taču ne sevišķi spilgta. Tumšajā laikā nejutos omulīgi, ejot garām mežrūpnieku ēkai, jo tās apkārtne vakaros slīga tumsā. Ceru, būs labāk, kad tur sāks strādāt novada pārvalde," saka strencēniete.

 

B. Sijāte, tāpat kā daudzi citi strencēnieši spriež, ka tranzītielas asfalta segumu bojā cauri Strenčiem braucošās smagās automašīnas un tās vajadzētu novirzīt pa apvedceļu. Tas arī būtu svarīgi satiksmes drošībai.

Komentāri 2

Jēē

Jauka ziņa. Būs gan atkal neērtības, kamēr to visu paveiks, bet rezultāts, ceru, būs tā vērts. Piemēram, cik patīkami tagad braukt pa jauno ceļu no Strenčiem uz Valmieru.

pirms 11 gadiem, 2009.09.16 08:53

samanta

Kad tas viss būs Valkā? Valkas saimnieki, kā Jūs domājat?

pirms 11 gadiem, 2009.09.16 10:48

Novados