Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Palielinās tūristu apmeklējums


Iestājoties siltākam laikam, aktivizējušies arī tūristi. Aizvien biežāk ekskursantus un velotūristus var ieraudzīt arī Jērcēnmuižā.

Muižas gide un pagasta bibliotēkas vadītāja Ilvija Ķimse stāsta, ka patiesībā šo laiku nemaz nevar saukt par jaunas sezonas sākumu, jo vismaz Jērcēnos tā noritēja arī ziemā.

“Tagad tikai ceļotāju ir vairāk, jo sācies atvaļinājumu laiks, arī ceļi ir vieglāk izbraucami. Uz Jērcēnmuižu ekskursijā jau pieteikušās skolēnu grupas, ir arī pieteikums no Igaunijas senioriem. Ceļotājiem ir iespēja iepazīties ar Jērcēnmuižas ēku kompleksu un skaistākajām vietām apkārtējā dabā,” stāsta I. Ķimse.

Nesen Jērcēnmuižā notika arī Vidzemes plānošanas reģiona izbraukuma seminārs tūrisma organizatoriem. Tā rīkotāja Ilze Liepa atzīst, ka par redzēto Jērcēnmuižā viņai un arī semināra dalībniekiem palicis vislabākais iespaids. “Tūristi, kuri nolems doties uz Jērcēniem, nebūs vīlušies. Ļoti skaisti ir iekārtots Mednieku namiņš, sakopta apkārtne un viesus sagaida atsaucīgi cilvēki. Pagasta tūrisma organizatori ar ieguldīto darbu ir apliecinājuši, ka ļoti daudz tūristi var iegūt, apmeklējot arī mazāk zināmas vietas Latvijā,” saka I. Liepa. 

Jērcēnu pagasts