Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Par galveno uzdevumu izvirza sējumu nosargāšanu

Šomēnes ir sākusies jaunā medību sezona. Nule aizritējušo kā veiksmīgu vērtē biedrības “Mednieku biedrība Jērcēni” mednieki.
Biedrības mednieks mežzinis Jānis Ence stāsta, ka pagājušajā sezonā mednieki galveno uzmanību pievērsa sējumu nosargāšanai no mežacūku postījumiem.

Tādēļ pērnās vasaras sākumā kolektīva biedri kopīgiem spēkiem sagatavoja kokmateriālus un būvēja medību torņus ar aprēķinu, lai tos ērti varētu pārvietot uz tīrumiem, kurus visvairāk iecienījušas mežacūkas. Kopumā sezonā tika nomedītas 49 mežacūkas.

Ir iegūtas arī vērtīgas trofejas. Pats J. Ence sezonā ieguva savu pirmo lūša trofeju. Tas notika, kad Strenču mednieki bija atklājuši šo plēsoņu pēdas un lūdza Jērcēnu medniekus palīgā lūšu lenkšanā. J. Encem un kolektīva “Vecmājas”medniekam Aigaram Ancveriņam izdevās nomedīt katram vienu lūsi. J. Ence medībās uz gaidi nomedīja arī vienu alni.

Sīkāk par to, kā Jērcēnu medniekiem klājies aizvadītajā sezonā, lasiet šodienas “Ziemeļlatvijā”.

Jērcēnu pagasts