Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Piedāvās apmeklētājiem Leģendu nakti ar biszāļu smārdu

Ar mērķi iepazīt Latvijas vēsturi, arhitektūru, senos notikumus un citas vērtības, kas glabājas Latvijas muižās un pilīs, aizvadītajā  gadā Latvijas Piļu un muižu asociācija uzsāka jaunu tradīciju Leģendu nakts. Šis pasākums ir akcijas “Apceļosim Latvijas pilis un muižas!” turpinājums.

Sestdien, 26. oktobrī atkal durvis vērs Latvijas muižas un pilis, aicinot ieklausīties leģendās un nostāstos, iejusties notikumos un izbaudīt Leģendu nakts noslēpumaino un burvīgo noskaņu.

Jērcēnmuiža, kas atrodas Strenču novada Jērcēnu pagastā, piedāvās apmeklētājiem Leģendu nakti ar biszāļu smārdu. Šajā vakarā  no plkst. 18:00 Mednieku namā viesus uzņems muižas mežkungs, piedāvājot izmēģināt trāpīgāko roku “ģēģerēšanā”, pārbaudīt savas zināšanas par “lidoņu cilti” un mācīties  izmērīt “baura laika rotu”. Ja kādam šie nosaukumi liekas visai dīvaini, laipni aicināti klātienē noskaidrot, ko tas viss nozīmē! Dažādas interesantas un izglītojošas nodarbes dabas jautājumos tiks piedāvātas arī bērniem. Šīs aktivitātes iecerētas par godu muižas baronam Adalbertam fon Krīdeneram, kurš bijis aizrautīgs  dabas pētnieks, pēc izglītības mežzinis un ornitologs.

Muižas freileņu mājā plkst. 21:00 koncertēs salonansamblis “Barkarola”. Apmeklētāji varēs izbaudīt 19. gs. beigu un 20.gs. sākuma mūziku stīgu instrumentu interpretācijā. Pēc koncerta, plkst. 22:00 varēs ļauties valšu un citu deju ritmiem muižas ballē. Vakara gaitā kamīnzālē darbosies krodziņš, kurā varēs nosmeķēt Valmiermuižas alu un Valmiermuižas krodziņa pavāru gatavotus gardumus. Lai baudītu šos labumus, līdzi jāpaņem kāds latiņš. Tiksimies Jērcēnmuižā!

Jērcēnu pagasts