Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Tuvojas kapelu skate 5

Svētdien, 21. aprīlī, pulksten 15 Strenču kultūras namā notiks Vidzemes zonas tautas muzikantu kapelu skate, kurā spēlēs arī ansamblis “Jērcēnmuižas muzikanti”.

Strenču novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste  Ginta Gailīte stāsta, ka vietas izvēle pasākumam nav nejauša, jo mūspusē tieši Jērcēnos aizsākās tautas muzikantu tradīciju atdzimšana. Daudzus gadus klausītājus tuvākā un tālākā apkārtnē priecēja grupa “Jērcēnu muzikanti”. Vairāki vecie spēlmaņi jau ir aizgājuši mūžībā, bet pagastā tautas mūzikas tradīcijas turpinās.

Pašlaik ansamblis “Jērcēnmuižas muzikanti”  ir kļuvis par Jērcēnu dzejas teātra atzaru, jo ansamblī spēlē  un dzied daļa teātra aktieru.

Tādēļ, izvēloties vietu Vidzemes zonas skatei, tautas mūzikas ansambļu eksperts Ilmārs Pumpurs uzskatīja, ka tieši tai jānotiek Strenču novadā, kur tautas mūzika kļuvusi par stabilu kultūras dzīves sastāvdaļu. Tik plaša mēroga muzikantu skate bijušajā Valkas rajona teritorijā notiks pirmo reizi.

Komentāri 5

Plaukstiņpolka

Ko var ņemties ! Tad jau drīz kaķiem pavasarī arī būs jāiziet skate. Kas tur ko skatīties ? Es vēl saprastu ,ka to nosauktu par "saietu" vai festiņu . Manuprāt tā ir galīga padomju palieka . Un ko tad viņiem piešķirs ? Vai pirmo vietu ? Un kas no tā ? Un tie , kas saņems trešo vietu, drīkstēs spēlēt pagrabā , kur citi nedzird ? Muļķīgs pasākums. Lai tak veči spēlē savu " Stum kaktā " par prieku citiem. Kādas vēl skates ?

pirms 5 gadiem, 2013.04.16 14:09

klipu klapu

Skate domāta, lai virzītu labākos uz Dziesmusvētkiem. Tā nav tarifikācijas skate.

pirms 5 gadiem, 2013.04.16 15:43

Plaukstiņpolka

Pilnīgas muļķības. Es zinu kapelu ,kas vispār tādās stulbās skatēs nepiedalās principa pēc , bet jau sen ir saņēmusi ielūgumu uz Dziesmu svētkiem.

pirms 5 gadiem, 2013.04.16 18:37

Tūdaliņš

Vispār jau šī skate ir nosaukta par koncertu, un vietas tur noteikti nedalīs, jo skatēs vispār nedala vietas, bet piešķir kategorijas, tas ir žūrijas vērtējums, kas vairāk nepieciešams kolektīva zināšanai. Un ielūgumus uz Dziesmu svētkiem gan nevienam nedala, tiešām šis gods ir jānopelna.

pirms 5 gadiem, 2013.04.16 19:22

Jērcēnu pagasts