Kādas lauku mājas Latvijas simtgades stāsts 1

Bez komentāriem. Vienkārši satikšanās ar kādu lauku māju Plāņu pagastā...

Komentāri 1

biedriba.latvija1918

Tādas, un arī labākā stāvoklī, mājās ir jābildē, lai nākotnē būtu liecības, ka mājas bija, ka latvieši dzīvoja laukos. Kā komunisma perioda augļus - izbraukšanu no valsts, kad cilvēki pieradināti pie kolhoza, vairs nespēj būt paši sev saimnieki, ilgojas bet nevar, jo ne jau putnubūra balkonā to darīt.

Puntuļa kunga draugiem.lv profilā ir smalks apraksts, kā japiefiksē šīs liecības, ēku ansambļa izvietojums, nākotnei. Pēctečiem.

Būtībā ikviens var rudeņos un pavasaros, kad nav lapu, ziemā un vasarā bildes var nebūt tik pārskatamas, apstaigāt dzimto pusi un safotografēt kaimiņu mājas.

Tad jau var domāt par valsts kopējās lapas izveidi. Lai nebūtu, ka tagad, kad lūko vecās kartes, redzi mājas nosaukumu, bet nezini kā mājas izskatījas, kurš tur dzīvoja.

Pedējais laiks esot sākt bildēt viensētas, vel maksimums 20-30 gadi un 2/3 esošu pusmesto vairs nebūs. Izzags baļķiem vai izzudīs pašas, kā šī māja, bildēs.

Dižkoku meklēšana pa lielam var pagaidīt, bet viensētas ir laiks apstaigāt un izzināt.
Tieši viensētas ir Latvijas100 simbols, pašnoteikšanas un brīvības simbols, tas ko tik ļoti gribēja iznīcināt komunisti visus sadzenot putnubūros. Ka izeja no putnubūra daudziem esot tikai izbraukšanā no valsts, ar mērķi iekrāt lai atgūt sev piederību mājai.

pirms 3 gadiem, 2017.11.03 15:40

Plāņu pagasts