Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Tuvojas nobeigumam Plāņu pagasta Jaunklidža ciema  ūdenssaimniecības projekts

Tuvojas nobeigumam ūdensvada un kanalizācijas tīklu būvdarbi Plāņu pagasta Jaunklidža ciemā. Faktiski jau ir pabeigta izbūvēt lielākā daļa ūdensvada un kanalizācijas sistēmu, notekūdeņu attīrīšanas iekārtu, kā arī veikta attīrīto notekūdeņu izplūdes vietas un spiedvada izbūve. Patreiz tiek rekonstruēts ūdensapgādes urbuma aprīkojums un paviljons. Būvdarbus veic SIA „Vidzemes energoceltnieks”. 
Pēc projekta pabeigšanas liela daļa ciema iedzīvotāji būs nodrošināti ar kvalitatīva dzeramā ūdens piegādi un centralizētiem notekūdeņu savākšanas pakalpojumiem, kā arī būs sakoptāka apkārtējā vide. 

Pašvaldība vēlreiz aicina mājsaimniecību īpašniekus, kurām šī iespēja projekta ietvaros ir nodrošināta, aktīvi plānot pieslēgumus kanalizācijas sistēmai, lai jaunās bioloģiskās notekūdeņu attīrīšanas iekārtas varētu pilnvērtīgi darboties un attīrīt no ciema mājsaimniecībām savāktos kanalizācijas notekūdeņus.

 Strenču novada domes Īpašumu apsaimniekošanas un tehniskā nodrošinājuma nodaļas vadītājam Ilmāram Strautam (tel.64715621) jāiesniedz iesniegums tehnisko noteikumu un rakšanas atļaujas saņemšanai. Kad šie dokumenti saņemti, sertificētam ūdensapgādes un kanalizācijas tīklu projektētājam jāpasūta pieslēgumu tehniskā shēma. Pēc tam var meklēt būvniekus, kas izbūvēs pieslēgumus, vai būvēt pašu spēkiem, ja ir tādas iespējas un zināšanas. Par izbūvētajiem pieslēgumiem tiks sastādīts akts un noslēgts līgums ar novada domi par ūdens lietošanu un kanalizācijas notekūdeņu novadīšanu centralizētajā kanalizācijas sistēmā.

Kā jau iepriekš minējām, Valsts aģentūra „Centrālā finanšu un līgumu aģentūra” un Strenču novada dome 2012.gada 27.aprīlī parakstīja Vienošanos par Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansētā projekta „Ūdenssaimniecības attīstība Strenču novada Plāņu pagasta Jaunklidža ciemā” (Vienošanās Nr.3DP/3.4.1.1.0/11/APIA/CFLA/101/007) realizāciju. Paredzētās projekta attiecināmās izmaksas – 293 966,85 LVL/418277.14 EUR (bez PVN), no kurām 85 % finansē ERAF – 249 871,82 LVL/355535.57 EUR, bet 15 % finansē pašvaldība – 44 095,03 LVL/62741.58 EUR.

Projekts tiek realizēts darbības programmas „Infrastruktūra un pakalpojumi” 3.4. prioritātes „Kvalitatīvas vides dzīvei un ekonomiskajai aktivitātei nodrošināšana” 3.4.1. pasākuma „Vide” 3.4.1.1. aktivitātes „Ūdenssaimniecības infrastruktūras attīstība apdzīvotās vietās ar iedzīvotāju skaitu līdz 2000” ietvaros.

Plāņu pagasts