Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jaunumi par Sedas ūdenssaimniecības attīstību

Š.g. 26.augustā tika parakstīta Vienošanās starp Valsts aģentūru „Centrālā finanšu un līgumu aģentūra” un Strenču novada domi par projekta „Ūdenssaimniecības attīstība – rekonstrukcija Sedas pilsētā, 2.etaps” (Vienošanās Nr.3DP/3.4.1.1.0/13/APIA/CFLA/091/030) realizāciju, kas ir turpinājums ūdenssaimniecības infrastruktūras uzlabošanas 1.kārtas projektam, kurš beidzās 2012.gada maijā. Projekts taps ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansējumu.

Projekta ietvaros paredzēti šādi darbi:
Artēziskās akas Nr.1 rekonstrukcija;1 gab. jaunas artēziskās akas izbūve;2 gab. slēgto artēzisko aku tamponēšana;Ūdens rezervuāra izbūve un 2.pacēluma sūkņu stacijas uzstādīšana, t.sk. dīzeļģeneratora iegāde;Ūdensapgādes tīklu rekonstrukcija – 1510 m;Kanalizācijas tīklu rekonstrukcija – 1375 m. Projekta rezultātā tiks nodrošināta kvalitatīva dzeramā  ūdens ieguve un piegāde lietotājiem, uzlabots centralizētās notekūdeņu savākšanas pakalpojums un to novadīšana uz bioloģiskajām notekūdeņu attīrīšanas iekārtām, kuras tika izbūvētas iepriekšējā projekta kārtā. Līdz ar to tiks samazināta dzeramā ūdens noplūde, kā arī grunts un gruntsūdeņu piesārņošana ar neattīrītiem notekūdeņiem.

SIA „Eiroprojekts” ir izstrādājis projekta tehnisko projektu. Iepirkumu procedūru būvdarbu veikšanai plānots uzsākt novembrī.
Plānotās projekta īstenošanas kopējās izmaksas – 425 194.31 LVL ar PVN.  85 % jeb 298690.22 LVL no projekta attiecināmajām izmaksām līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds (ERAF).
 Projekts tiek realizēts darbības programmas „Infrastruktūra un pakalpojumi” 3.4. prioritātes „Kvalitatīvas vides dzīvei un ekonomiskajai aktivitātei nodrošināšana” 3.4.1. pasākuma „Vide” 3.4.1.1. aktivitātes „Ūdenssaimniecības infrastruktūras attīstība apdzīvotās vietās ar iedzīvotāju skaitu līdz 2000” ietvaros.     

Sedas pilsēta