Strenčos rit sagatavošanās darbi 17. Gaujas plostnieku svētkiem 8

Starptautiskajā plostnieku pilsētā Strenčos rit sagatavošanās darbi 17. Gaujas plostnieku svētkiem. Gadu garumā svētku norise ir pilnveidojusies, kļuvusi daudzveidīga un interesanta gan dalībniekiem gan skatītājiem. 

Šogad svētkiem īpaši starptautisks skanējums, jo Strenčos notiks Starptautiskās Plostnieku asociācijas 27. Ģenerālā Asambleja. Strenčos sagaidīsim 18 delegācijas no 10 Eiropas valstīm, kopskaitā ap 190 dalībnieku. Eiropas plostnieki piedalīsies arī plosta siešanas procesā pie Spicu tilta un dosies ekspedīcijā ar plostu lejup pa Gauju. 

Viesiem tiks parādītas gan mūsu novada gan Latvijas interesantākās vietas, viņi ciemosies Siguldā, Valmiermuižas alus darītavā, Brenguļu alus sētā, Lauku mājā "Ķempēni", ar vagoniņu dosies ekskursijā pa Sedas purvu. Svētku dienā 17. maijā visas dienas garumā notiks daudz un dažādas interesantas izklaides un aktivitātes, kurās aicinām piedalīties strencēniešus un pilsētas viesus. Lai svētki varētu notikt krāšņi un bagātīgi, esam pateicīgi ļoti daudziem mūsu sadarbības partneriem un atbalstītājiem.

 Ir ieguldīts milzīgs darbs svētku plānošanā un sagatavošanā, esam daudz jau paveikuši, taču pats atbildīgākais mūs vēl gaida. Šogad svētku organizēšanā mūsu sadarbības partneri būs "Pavāru klubs", SIA "Jurģa parks", LLU Meža fakultāte, "Husqvarna", SIA "Mālpils piensaimnieks", A/S "Trikātas siers", Smiltenes Valsts tehnikums, Latvijas Kanu airēšanas biedrība, Latvijas Nacionālais teātris un daudzi citi.

Esam lepni, ka daudzu gadu garumā esam noturējuši un saglabājuši šos svētkus, lepojamies ar biedrības "Gaujas plostnieki" biedriem un viņu ieguldījumu, nežēlojot savu brīvo laiku. Plostniecība ir mūsu pilsētas saknes un šo tradīciju saglabāšana ir mūsu svēts un godpilns uzdevums. 

Mūsuprāt, tā ir liela drosme un uzdrīkstēšanās organizēt svētkus ar plašu starptautisku skanējumu. Lai varētu nodemonstrēt mūsu plostnieku prasmes un tradīcijas, šogad tiks sieti divi plosti. Plosta siešanā piedalīsies arī jaunie plostnieki – Strenču novada vidusskolas skolēni.

 Par plosta siešanu un plostnieku tradīcijām ir ieinteresējušies arī LLU studenti, kuri piedaloties plosta ekspedīcijā veiks pētniecību saviem studiju darbiem.  Jau iepriekšējos gados mums ir izveidojusies sadarbība ar LLU Meža fakultāti, kas svētkos organizē baļķu zāģēšanas paraugdemonstrējumus.

 Šogad notiks koka skulptūru zāģēšanas konkurss un konkursa uzvarētājam tiks "Husqvarna" balva. Priecē fakts, ka konkursā apsolījis piedalīties arī strencēnietis Guntars Briedis. 17. Gaujas plostnieku svētki Jūs pārsteigs ar gastronomiskām izpriecām, sportisku azartu, kvalitatīvu kultūras programmu un patīkamu atpūtu, ja izvēlēsieties būt mūsu viesu vidū. Nāciet, brauciet, izbaudiet! 

PROGRAMMA ŠEIT!

Komentāri 8

mm

Bet vislabākā ekskursija, manuprāt būs pa Strenču apbraucamo ielu!!!!!!!!!!

pirms 7 gadiem, 2014.05.06 19:06

Andža

Kur ir ceļš ka no kara laikiem

pirms 7 gadiem, 2014.05.06 20:40

tas gan

es nemaz nezinu ka tur brauks smagie, kad tur kur tagad apvedcels, abas malas staves vieglas masinas.
naksies furistiem gaidit lidz vakaram un rinda bus no valkas lidz valmierai.

pirms 7 gadiem, 2014.05.08 00:26

Baiba

Tik plaša un interesanta svētku programma! Lai izdodas svētki!

pirms 7 gadiem, 2014.05.08 12:13

strencēniete

Programma kā vienmēr uz urrā! pētersons atkal grib iedzīvoties uz asamblejas līdzekļiem,neorganizējot neko ,iztiekot ar savu un dažu labu(cien.Lienītes un cien.Gailītes organizatores) spējām. Vai tiešām šoreiz nevarēja kaut ko jēdzīgu uztaisīt. Sekli mēs esam!!!!!!

pirms 7 gadiem, 2014.05.13 09:57

atbilde strencēnietei

Tu gan tāda sena un dezinformēta sieviņa esi.pirmkārt, Lienes vietā sen jau , par laimi, Gunta strādā... Pētersons uz asamblejas rēķina ATKAL..... Nez kad bijušas iepriekšējās reizes? Cik man zināms, tad iepriekšējo asambleju dalībnieki par saviem līdzekļiem turp braukuši, bet nu tev jau labāk zināms...

pirms 7 gadiem, 2014.05.13 21:59

Iveta

Neba Lienei kāda vaina bija. Prieks par jauniem cilvēkiem, kas nāk strādāt uz šādiem maziem ciematiem. Vairāk jaunu cilvēku un iesūkstējušās tantes domē un skolā, varbūt, arī sāks uz dzīvi skatīties jauneklīgāk! vidējais vecums darbieniekiem 45 gadi.. nu skumji, nu.. Pa visu novadu, malacis, tik Ilonīte paluksi!

pirms 7 gadiem, 2014.05.15 15:31

Au!

Es jau neko par to, ka ''iesūkstējušas tantes'' un ''darbieniekiem 45 gadi'', bet par to, ka ''Ilonīte paluksi''... Iveta, nelamājies! Pati esi paluksi.

pirms 7 gadiem, 2014.05.16 12:38

Strenči