Strenču pašvaldība uzglabā būvgružus Gaujas aizsargjoslā  12

Valsts vides dienesta (VVD) Valmieras reģionālajā vides pārvaldē (Valmieras RVP) šonedēļ vērsās raidījuma Vides fakti veidotāji, informējot pārvaldes vadību par Strenču novada pašvaldības rīcību pret vidi. Pašvaldība ūdensapgādes, kanalizācijas tīklu un ielu rekonstrukcijas laikā radušos būvniecības atkritumus uzglabā novada teritorijā, Gaujas upes aizsargjoslā un tās tuvumā. Atkritumu laukuma ierīkošana un darbības ar būvgružiem ar Valmieras RVP nav saskaņotas.


Strenču novada pašvaldība nav informējusi Valmieras RVP par būvniecības atkritumu apsaimniekošanas darbību veikšanu. Strenču pašvaldības izpilddirektors telefonsarunā ar pārvaldes vadību norādījis, ka būvniecības atkritumus paredzēts pārstrādāt un tie teritorijā novietoti uz laiku.Taču, saskaņā ar spēkā esošo regulējumu vides aizsardzības prasības ir nosakāmas gan atkritumu uzglabāšanas laukuma ierīkošanai, gan pašām atkritumu apsaimniekošanas darbībām, piemēram, atkritumu uzglabāšanai, šķirošanai, pārkraušanai, pārvadāšanai u.tml..

 Šādas darbības saskaņojamas ar VVD un tām nepieciešamas atbilstošas atļaujas. Turklāt ūdenstilpņu aizsargjoslas ir īpaši aizsargājamas.Valmieras reģionālā vides pārvalde vērtē Strenču novada domes rīcību kā pārkāpumu un lūgs pašvaldību sniegt paskaidrojumu par radušos situāciju, lai lemtu par lietas tālāko virzību.

Komentāri 12

oppā

Vai Strenču izpilddirektors vēl tas pats Auniņš ( Aunītis ) ? - Nu , tad jau nav ,ko brīnīties . Jau pilsētas ūdensvada ievilkšanas dažādo posmu laikā nav atrisināts jautājums par reāla ūdensvada pievadi iedzīvotājiem . Piemēram - stacijas ielas 2-stāvu mājā ar 8 dzīvokļu īpašniekiem . Iesaku mājas iedzīvotājiem griezties vismaz - Bez tabu - ! Un pastāstīt par reālo ūdens vada un kanalizācijas izbūvi Stacijas ielā dažus gadus atpakaļ . Jo redz gan Ziemeļlatvijā ,gan citos preses izdevumos regulāri tika atspoguļots cik gan pretimnākoša , laba un visu padaroša ir Strenču izpildvara.

pirms 6 gadiem, 2014.11.05 13:25

Iedzīvotāja

Ūdensvada un kanalizācijas izbūve tak laikam notiek ar ES fondu līdzekļiem - kā tad tas viss iet kopā ? kaut kas nav saprotams .

pirms 6 gadiem, 2014.11.05 15:33

;;

Katram pašam jārūpējas par pievadi savai dzīvesvietai

pirms 6 gadiem, 2014.11.05 16:19

...

Par ūdensvada un kanalizācijas jārūpējas katram pašam gan . Taisība !
Tikai jautājums ir cits . Ka veicot darbus neviens nekontrolēja un par iedzīvotājiem NEDOMĀJA !!! Jo izbūvējot komunikācijas vnk-i aizmirsa ( lasi - BIJA VIENALGA ). Kur un kā iedzīvotāji pieslēgsies .
- To 5 metru vietā ( nepārspīlēju ) tagad mājas iedzīvotājiem ir vienīgā iespēja pieslēgties pie tā saucamās ierīkotās vietas apm. 35-38 metru attālumā ( tālākā pieslēguma vietā ) . Un lieki piebilst ,ka par to būs jāmaksā tieši mājas iedzīvotājiem . - Tā lūk Auniņa kungs izsaimnieko Eiropas fondu piešķirto naudu . -( un lieki piebilst pat to kādā stāvoklī atradās viens otrs darba vadītājs izpildot savus darba pienākumus ūdensvada izbūvē ) .

pirms 6 gadiem, 2014.11.06 11:28

...

Beidz muldēt!

pirms 6 gadiem, 2014.11.06 14:18

...

Tagad ar steigu ir jacel augsa projekta dokumentacija. Varu deret, ka finansu atskaites ir minets pavisam cits iztereto lidzeklu apjoms buvgruzu utilizacijai, ka reali izlietots. Kamer pagaidu novietne vel ir daba, var veikt apsekojumu un realas utilizacijas izmaksas izkalkulet un tad radisies jautajums par izgaisuso starpibu. Neticu, ka projekta pieteikuma dokumentacija bija planota buvgruzu pagaidu utilizacija Gaujas aizsargjosla un ta no ES puses tika apstiprinata!

pirms 6 gadiem, 2014.11.06 22:10

Виталий

Kāpēc nevarēja visus lūkus izvietot uz ietves vai zaļā zonā, nevis auto ceļā? Atkal pēc ziemas visi tie lūki bus zem ceļa līmeņa un atkal būs bedrēs.
Pēc 1-2 gadiem atradis jaunu "problēmu" kanalizācijas un ūdensvadu sistēmā un atkal atradis naudu jaunam projektam. Tas ir Strenči.

pirms 6 gadiem, 2014.11.09 09:31

lūkis

Visus lūkus varēja aizliet ar betonu un Strenču trulajam iedzīvotāju slānim nebūtu ne ūdens, ne kanalizācija! Tas ir Strenči!

P.s. šis komentārs uzlaboja vakaru :D

pirms 6 gadiem, 2014.11.09 22:06

Strenči