Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Par ūdenssaimniecības projektu Strenču pilsētā

Informējam, ka š.g. 20.septembrī tika parakstīta Vienošanās starp Valsts aģentūru „Centrālā finanšu un līgumu aģentūra” un Strenču novada domi par projekta „Ūdenssaimniecības attīstība Strenču pilsētā, 4.etaps” (Vienošanās Nr.3DP/3.4.1.1.0/13/APIA/CFLA/128/110) realizāciju. Projekts top ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansējumu. 


Par būvdarbu veikšanu ir noslēgts līgums ar SIA „Vidzemes energoceltnieks”. Tehnisko projektu izstrādāja SIA „Ahlsson VAS Projektering”. Būvuzraudzību veic SIA „Jurēvičs un partneri”. Autoruzraudzības darbus tirgus izpētes rezultātā uzticēts veikt SIA „Ceļu komforts”.Projekta ietvaros paredzēta ūdensapgādes un kanalizācijas tīklu rekonstrukcija Valkas, Rīgas un Gaujas ielās, kā arī jaunu ūdensapgādes un kanalizācijas tīklu izbūve Ugunsdzēsēju un J.Ziemeļnieku ielās.

 Projekts ir interesants ar to, ka norisinās vienlaicīgi ar projekta „Tranzītielas Rīgas ielas un Valkas ielas posmā no tilta pār Strenčupīti līdz Slimnīcas ielai rekonstrukcija Strenču pilsētā” realizāciju. SIA „8CBR” patlaban ir aizgājusi tehnoloģiskajā pārtraukumā un savus darbus atsāks tikai pavasarī, jo Valkas un Rīgas ielas izbūvi varēs turpināt tikai tad, kad būs nomainītas vecās un fiziski nolietojušās ūdensapgādes un kanalizācijas caurules. Paredzēts, ka šajā rudens-ziemas periodā nomainīs caurules Valkas ielā un daļēji Rīgas ielā, bet pārējo turpinās nākošajā pavasarī.

Ūdenssaimniecības projekta rezultātā tiks nodrošināta kvalitatīva dzeramā ūdens ieguve un piegāde lietotājiem, kā arī uzlabots centralizētās notekūdeņu savākšanas pakalpojums. Līdz ar to tiks samazināta dzeramā ūdens noplūde, kā arī grunts un gruntsūdeņu piesārņošana ar neattīrītiem notekūdeņiem. Par 1% palielināsies iedzīvotāju īpatsvars, kam nodrošināti normatīvo aktu prasībām atbilstoši dzeramā ūdens un notekūdeņu apsaimniekošanas pakalpojumi.

Projekta attiecināmās izmaksas – 263609.71 LVL. 85 % no projekta attiecināmajām izmaksām līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds (ERAF) – 224068.25 LVL. 

Projekts tiek realizēts darbības programmas „Infrastruktūra un pakalpojumi” 3.4. prioritātes „Kvalitatīvas vides dzīvei un ekonomiskajai aktivitātei nodrošināšana” 3.4.1. pasākuma „Vide” 3.4.1.1. aktivitātes „Ūdenssaimniecības infrastruktūras attīstība apdzīvotās vietās ar iedzīvotāju skaitu līdz 2000” ietvaros.


Strenču pilsēta