Strenču draudze vāc ziedojumus zvana restaurācijai 6

Strenču evaņģēliski luteriskā draudze sākusi vākt ziedojumus, lai restaurētu Strenču luterāņu baznīcas zvanu.Tieši šogad -  savā simtgadē -  baznīcas zvana 34 kilogramus smagā mēle  ir pārplīsusi uz pusē, tāpēc zvans vairs faktiski neskan (skaņu var dzirdēt tikai baznīcā), informē Strenču luterāņu draudzes priekšniece Solvita Tēberga.

Strenču baznīcas zvans ir liets 1913. gadā, Krievijas pilsētas Gatčinas zvanu rūpnīcā par cilvēku ziedoto naudu. Gatčinā zvanu rūpnīca darbojas arī mūsdienās, un strencēnieši apspriež iespēju  sava dievnama zvanu restaurēt tieši tur.

Jau 20. decembrī Strenču luterāņu baznīcā notika Cēsu zvanu ansambļa koncerts, kurā ziedojumos zvana restaurācijai apmeklētāji saziedoja 58 latus un 61 santīmu un 25 eiro, informē S. Tēberga.

“Plānojam reizi mēnesī rīkot baznīcā koncertus ar mūsu draugu piedalīšanos, kuros cilvēki varēs ziedot zvana restaurācijai. Līdz tam tāda iespēja ir dievkalpojumos. Baznīcā būs izlikta speciāla kastīte,” piebilst draudzes priekšniece.

Nākamais dievkalpojums Strenču luterāņu baznīcā notiks  29. decembrī pulksten 11. Kalpos evaņģēlisti  Jānis Šmits un Andis Smilga.  

Komentāri 6

RUTA

Paldies,bija ļoti jauks un sirsnīgs Ziemassvētku dievkalpojums.Vēl skaistāku to padarīja mūsu INGAS ŠĻUBOVSKAS dzidrā balss,kas ,diemžēl, skanēja tikai kopā ar publiku.

pirms 7 gadiem, 2013.12.25 11:32

smiekli nak

vaciet tak savejo sektantu pulcina, ko normaliem cilvekiem sienaties? parplisa zvans, ak vai. nevelti valdiba jums neko nedod. baznica tas ir vestures artefakts. nedzivojam vairs akmenlaikmeta. pulcejaties tur, ja vairs dzive nekas neinterese, bet ne sludiniet savas mulkibas pasaulei.

parplisa mele, noperciet depo veseri, kada skirba ar ko sist?

pirms 7 gadiem, 2013.12.25 19:43

skirba ar ko sist

Ak vai, cik stulbi nosist gulbi...

pirms 7 gadiem, 2013.12.25 19:54

koko

Atkal ziedot? Un tik ziedot un ziedot. Domes šoferis nevar no sava maizestēva ko izdabūt??? Kauns, Solvita, šitā ubagot, pašai nav nelabi, ko?

pirms 7 gadiem, 2013.12.26 17:16

Vemt gribas par šiem alkatīgajiem baznīcēniem. Lai paši pērk, nevis atkal prasa no visiem.

pirms 7 gadiem, 2013.12.26 19:20

Viedais vecis

Neesmu baznīcēns, bet teikšu: ko jūs te cepaties par tiem ziedojumiem? Tas taču nav obligāts pasākums. Kas gribēs, tas ziedos, kas negribēs, tas neziedos. Atkal te visai šai brēkai pamatā ir personīga rīvēšanās, personīgi kašķi - mazpilsētai Strenčiem raksturīga parādība.

pirms 7 gadiem, 2013.12.27 09:58

Strenču pilsēta