Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Strenčos Gaujas Plostnieku svētkus svinēs visu dienu

Vairs tikai nedaudz vairāk par nedēļu atlicis līdz 12. Gaujas Plostnieku svētkiem, ko 16. maijā svinēs Strenčos.

 

Jau no pulksten 8.00 pie Strenču brīvdabas estrādes darbosies gadatirgus un atrakcijas bērniem. Biedrības "Gaujas plostnieki" informācijas centrā varēs iegādāties suvenīrus un piedalīties loterijā, lai atbalstītu biedrības darbību.

 

Svētku centrālais notikums būs pulksten 10.00, kad Gaujmalā pie Vecā ozola sagaidīs plostu ekspedīciju un Gaujas plostnieki dosies gājienā līdz estrādei. Plostus sies jau 13. maijā pie Spicu tilta, bet pati ekspedīcija notiks 14. un 15. maijā.

 

Sestdien, 16. maijā, Plostnieku svētki pulksten 10.20 turpināsies ar bērnu rotaļu laukuma svinīgu atklāšanu pie estrādes. Tā būs dāvana no "Daugavas Vanadzēm" "Straumēnos" Anglijā.

 

Pulksten 10.30 koncertu estrādē sniegs: Rīgas 6. vidusskolas pūtēju orķestris, Strenču kultūras nama jauniešu deju kolektīvi un vidējās paaudzes deju kopa "Tīne", kā arī Strenču vidusskolas 1.- 4. un 5.-6. klašu deju kolektīvi.

 

No pulksten 11.30 uz plosta pret ziedojumiem varēs nobaudīt plostnieku zupu un dzērienu "Plosta prieks".

 

Pulksten 12.00 pie Vecā ozola gaidīs interesentus, kuri vēlas dabas takā teorētiski un praktiski apgūt nūjošanas pamatus.

 

No pulksten 13.00 līdz 16.30 pludmalē notiks sporta spēles plostnieku garā. Veiksmīgākie saņems balvas.

 

Pulksten 14.30 agrākajā ēdnīcā Rīgas ielā 6 tiksies bijušie plostnieki.No pulksten 16.30 vidusskolā interesenti varēs gūt ieskatu koku pludināšanā laiku lokos. Būs video projekcijas un filmas par koku pludināšanas tradīcijām un Plostnieku svētkiem 11 gadu garumā.

 

Pulksten 20.00 estrādē sāksies vakara koncerts. Uzstāsies Aina Poiša un Māris Sloka. Pulksten 21.30 uz Gaujas gar Veco ozolu skanēs vakara mūzika. Pulksten 22.00 estrādē sāksies šā gada pirmā zaļumballe. Spēlēs grupa "Klaidonis".

 

"Zaļumballe, kā arī papildu atrakcijas bērniem svētkos būs vienīgie pasākumi par maksu," informē Strenču kultūras nama direktore Daiga Beitika.

Novados