Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Strenčos grib uzlabot satiksmi Pulkveža Zemitāna ielā

Ja Satiksmes ministrija dos "zaļo gaismu", tad pēc kāda laika Strenčos gājēji varēs drošāk pārvietoties pa Pulkveža Zemitāna ielu, kas no pilsētas ved Jērcēnu un Ēveles virzienā.

Strenču novada dome šomēnes iesniedza ministrijā projekta pieteikumu "Satiksmes drošības uzlabošana Pulkveža Zemitāna ielā Strenču pilsētā", lai pretendētu uz Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējumu. To, vai projektu apstiprinās, pašvaldība uzzinās tikai pēc trijiem mēnešiem.

Ja atbilde būs labvēlīga, tad darbus Pulkveža Zemitāna ielā uzsāks 2012. gadā - pēc tam, kad ielas posmā aiz dzelzceļa sliedēm līdz kapsētai citā projektā izbūvēs ūdensvadu un kanalizācijas tīklus, skaidro Strenču novada domes Attīstības un plānošanas departamenta vadītāja Līga Sovere.

Projektā par satiksmes drošības uzlabošanu Pulkveža Zemitāna ielā ir plānots pagaidām izbūvēt ietvi posmā no doktorāta līdz pilsētas kapiem ielas vienā pusē, kā arī uzstādīt ielas apgaismojumu, izbūvēt lietus ūdens kanalizāciju un ierīkot automašīnu stāvlaukumu ielas malā pie kapsētas. Brauktuves rekonstrukcija šajā projektā nav iekļauta.

Veicamo darbu plānotās kopējās izmaksas ir 173 283 lati. Projekta atbalstīšanas gadījumā lielāko summu piešķirtu Eiropas Savienība, bet pārējais būs valsts budžeta un pašvaldības līdzfinasējums. Pašvaldība cer projektam piesaistīt Eiropas naudu, startējot Satiksmes ministrijas piedāvātajā aktivitātē "Satiksmes drošības uzlabojumi apdzīvotās vietās ārpus Rīgas". Pulkveža Zemitāna ielu novada dome izvēlējās, jo tajā ir intensīva satiksme, kas rada bīstamas situācijas gājējiem.

Pa šo ielu brauc arī baļķvedēji, tiek pārvadātas tranzītkravas, bet gājēji pārvietojas pa ielas nomalē iestaigātu taciņu, tai skaitā arī bērni, kuri dodas uz skolu. "Kad līst, cilvēki negrib brist pa peļķēm un dubļiem un soļo pa ielas malu. Brauktuvē ir bedres, ko mašīnas apbrauc. Apgaismojums pie dzelzceļa pārbrauktuves nav pietiekams. Drošība ielā tiešām ir kritiska," secina L. Sovere.

Strenču novada dome apzinās, ka satiksmes drošība jāuzlabo arī vēl citās pilsētas ielās, piemēram, Trikātas ielā un Pulkveža Brieža ielā. "Taču šobrīd nevaram startēt visās iespējamajās programmās, jo pašvaldības budžets ir ierobežots, bet projektu mums ir daudz," piebilst pašvaldības speciāliste.

Satiksmes ministrijā jau ir apstiprināts cits Strenču novada domes iesniegtais projekts "Tranzītielas posma Valkas ielā (no krustojuma ar Slimnīcas ielu līdz pilsētas robežai) rekonstrukcija Strenču pilsētā". Līdz ar citiem darbiem plānots līdz 2014. gada nogalei šajā ielas posmā uzklāt jaunu asfalta segumu. Arī minētajā Valkas ielas posmā līdz tam vēl jāizbūvē ūdensvads un kanalizācijas tīkli Strenču ūdensaimniecības attīstības projekta trešajā etapā.

Tikmēr iedzīvotāji norāda uz nelīdzeno segumu citā Strenču tranzītielas - Rīgas ielas posmā. "Iebraucot pilsētā pāri dzelzceļa sliedēm, galvenā iela ir bēdīgā stāvoklī, jo iesēdušās kanalizācijas akas un izveidojušās bedres. Nosēdušies arī abi gali tiltiņam pār Strenčupīti uz Rīgas ielas. Smagās mašīnas kā brauc, tā ar katru reizi "sit" tilta galus uz leju," spriež strencēnietis Vilnis Kaģis.

Viņš arī norāda uz Pulkveža Zemitāna un Trikātas ielu, kur bedres jālāpa katru gadu.

"Apakšā zem asfalta palicis bruģis, bet ceļinieki stāsta, ka jābūt biezai kārtai grants un šķembu segumam. Tāpēc jau tās ielas ir vienos trakos caurumos. Turklāt ir ielas posmi, kur lietus vai atkušņa ūdeņiem nav, kur palikt. Peļķes stāv, kamēr pašas izžūst," stāsta V. Kaģis. Iedzīvotājs domā, ka pašvaldībai vajadzētu domāt par abu ielu pārprojektēšanu, izbūvējot kvalitatīvu asfalta segumu un tā pamatni.

Novados