Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Strenčos līdz šim tukšo “humpalu” nišu dažos mēnešos aizpilda trīs veikali 4

Strenčos dažu mēnešu laikā atvērti trīs veikali, kuros pārdod lietotu apģērbu. Līdz tam mazpilsētā "humpalu" tirgotavas nekad nav bijušas.

 

Cilvēki, kuri meklēja lētu apģērbu, devās uz kultūras namu, kur lietotas drēbes piedāvāja izbraukuma tirdzniecībā.

 

"Humpalu" veikali atvērti pilsētas centra ēkās, kas atrodas galvenās ielas malā. "Ļoti labi, jo lētāk var iepirkties. Mēs jau tagad tikai atlaides izmantojam," saka vienā no šiem veikaliņiem sastaptā pircēja mediķe Valentīna Sveikate.

 

Lai pievilinātu klientus, Strenčos tirgotāji jau tā salīdzinoši lētajām lietotajām drēbēm regulāri piedāvā atlaides - no 50 līdz pat 75 procentiem, kā nu kurš.

 

Visos trijos "humpalu" veikalos "Ziemeļlatvijai" atzina, ka šomēnes pircēju ir mazāk, salīdzinot ar decembri. Vieni klienti nāk ar konkrētu vēlmi, piemēram, mammas meklē apģērbu bērniem,bet pensionāres - kreklu vai bikses vīram. Ir pircēji, kuri grib atrast "brendu" apģērbu, jo pa vidu parastajām "humpalām" gadās arī tāds. Jaunieši skatoties visu, un, kas iekrīt acīs, to arī pērkot. Ļoti pieprasīti ir lietoti apavi.

 

 

Taču šajā biznesā jārēķinās, ka ne jau visi mazpilsētā izvēlas lietotus apģērbus. Tie strencēnieši, kuriem rosība atļauj, jau ilgāku laiku iepērkas Valmierā, "Valletā", citos veikalos vai tirgū, vai Rīgas lielveikalos, jo viņu pilsētā jaunu apģērbu var nopirkt tikai vienā tirgotavā.

 

Strencēniete Dace izvēlējusies vēl citu variantu. Viņa jau vairākus gadus apģērbu pasūta internetā pēc katalogiem. To, ka pilsētā atvērti lietoto apģērbu veikali, jaunā sieviete pamanīja garām ejot. "Vienā arī iegāju, bet sev neko neatradu."

 

"Jāliek atlaides. Pēc jaunā gada ir klusums. Visi naudiņu ir izsmēluši," secina trikātiete Agnese Mālniece. Jaunā sieviete ar augstāko izglītību uzņēmējdarbībā pirms mēneša Strenčos atvēra lietotu apģērbu veikalu, kurā pati ir arī pārdevēja.

 

"Gribēju uzsākt savu biznesu. Doma atvērt Strenčos lietoto apģērbu veikalu bija jau sen, taču radās aizkavēšanās, un tikmēr atvērās mūsu konkurenti. Ko izdarīt? Konkurences apstākļos ir interesantāks darbs," spriež A. Mālniece.

 

Strencēniete Solvita domā, ka izdzīvos tie uzņēmēji, kuri pircējiem piedāvās izdevīgas cenas un, kaut arī lietotu, bet tik un tā kvalitatīvu apģērbu. "Lietoto apģērbu veikalos var atrast labas lietas par mazām cenām. Es arī nekautrējos tajos ieiet," viņa saka.

 

Cita Strenčos atvērta lietoto apģērbu veikala īpašniece valmieriete Anda Gaile - Buiva gan teic, ka vēl nevar saprast, cik ienesīga mazpilsētā varētu būt šāda tirgotava, jo veikals darbojas tikai otro mēnesi. Vēl viena tirgotava viņai bijusi Valmierā, bet to slēgusi konkurences dēļ.

 

Pirmo lietotu apģērbu veikalu Strenčos atvēra uzņēmēja no Plāņu pagasta. Pārdevēja Santa Klimeto stāsta, ka šajā tirgotavā pircējiem tiek piedāvāts arī jauns apģērbs, somas un veļa.

 

"Humpalu" veikalu straujo "ienākšanu" Strenčos pilsētas domes priekšsēdētāja Velga Graumane sasaista ar šobrīd valstī vērojamo krīzi.

 

"Pašreiz cilvēkiem ir problēmas ar naudu un izdzīvošanu. Lietoto apģērbu veikalu īpašnieki, saprotot, ka cilvēku pirktspēja samazinājusies, izmanto situāciju," spriež V. Graumane.

Komentāri 4

Erna

cik nožēlojami,ka mēs protam pārtikt no citu valkātiem apaviem un tupelēm.
Nav jau citu variantu.

pirms 11 gadiem, 2009.01.25 12:19

gadi iet...

divreiz nožēlojamāk tas ir tāpēc, ka atceros kā Godmanis pimajos valdīšanas gados solīja, pēc apmēram 12 gadiem piedzīsim Rietumu dzīves līmeni...

pirms 11 gadiem, 2009.01.25 14:31

:)

Nu piedzenam jau arī!Valkājam Rietumu apģērbus un apavus!:)

pirms 11 gadiem, 2009.01.25 14:56

Novados