Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Strenčos Lielajā talkā kops pašvaldības namīpašuma apkārtni 1

Strenčos jau izvēlēta vieta, ko sakops Vislatvijas Lielajā talkā 18. aprīlī. Tā būs apkārtne pie pašvaldības ēkas Valkas ielā 16.

 

Strenču pilsētas dome nesen pie šī divstāvu nama ieguvusi īpašumā vēl vienu zemes gabalu - aizaugušu mežu virzienā uz Valkas un Gaujas attekas pusi.

 

18. aprīlī pulksten 9.00 tur gaidīs brīvprātīgos talciniekus, Viņi vāks drazu un tīrīs pamežu. Pateicībā par darbu pašvaldība visus cienās ar tēju un cepumiem un dāvinās brīvbiļetes pilsētas pirts apmeklējumam.

 

Strenču pilsētas domes speciāliste Gita Siliņa informē, ka šogad tiks apvienota ikgadējā pilsētas talka un Lielā talka, kas 18. aprīlī notiks daudzviet Latvijā.

 

"Ja pērn Vislatvijas talkā cilvēki galvenokārt mežos lasīja atkritumus, tad šogad papildus tam viņi ir aicināti sakopt kādu konkrētu vietu un iestādīt kokus vai dekoratīvus krūmus. Plānojam veidot dekoratīvos stādījumus pie pašvaldības ēkas Valkas ielā 16," informē G. Siliņa.

 

Šā īpašuma pirmajā stāvā telpas īrē Valsts meža dienests un citas institūcijas. Pašvaldība plāno namu remontēt un izbūvēt līdz tam siltumtrases posmu. Kad tiks izveidots Strenču novads, tad šīs ēkas otrajā stāvā paredzēts izvietot pilsētas pārvaldes speciālistu darba telpas.

 

"Ja talkā būs tikpat liela atsaucība, kā pērn rudenī, kad ieradās ļoti daudz talcinieku, tad papildu Valkas ielai 16 mēģināsim atrast vēl kādu kopjamu objektu," sola Strenču domes priekšsēdētāja Velga Graumane.

 

Strenču pilsētas sakopšana jau sākusies, negaidot lielo talku. Ir nokusis sniegs, un redzami zem tā ziemā apslēptie sadzīves atkritumi. Tos lasa sabiedrisko darbu veicēji, kuru ienākumi ir mazāki par garantēto iztikas minimumu valstī un kuri saņem pabalstus, pretī veicot līdzdalības pasākumus.

 

G. Siliņa informē, ka šādu cilvēku Strenčos kļūst arvien vairāk.

Komentāri 1

garais

Manuprāt, kopt pašvaldības īpašu ap ēku lielās talkas laikā nebūtu pareizi. To var darīt bezdarbnieki, kuru jau tagad smuki ir sakopuši pilsētas estrādes teritoriju. Lietederīgāk būtu sakopt apkārtējos mežus, līdzīgi kā to darija pērnajā vissLatvijas talkā.

pirms 11 gadiem, 2009.04.08 16:42

Novados