Strenčos malkai būvē jaunas mājas

Strenčos pie pilsētas pirts vīri būvē jaunu šķūnīti, kur glabāt malku. Tuvā un tālā apkārtnē iecienītajai pēršanās un mazgāšanās vietai vajag pamatīgu ēku kurināmā novietošanai.

Vecajam šķūnim jumts dažviet jau bija iebrucis, turējās uz malkas grēdām, un pirtniekam bija bīstami iet pēc pagalēm, teic Strenču Komunālās daļas vadītāja Zaiga Rožlapa.

Tagad vecais šķūnis ir nojaukts, un tā vietā iebetonēti jaunbūves pamati. Šonedēļ strādnieki ķērušies pie ēkas karkasa. Kamēr vēl ceļ jauno šķūni, grēdas ir apsegtas ar plēvi, lai nesalīst.

Publisko pirti Strenčos apsaimnieko pašvaldība. Jau daudzus gadus uz šejieni pērties brauc cilvēki no Sedas, tuvējiem pagastiem un pat no Valmieras.

Z. Rožlapa piebilst, ka ļoti vajadzētu veikt remontu pirtī, un cer, ka varbūt pašvaldībai uzradīsies lieki līdzekļi šim nolūkam. "Pirts iekštelpas ir nolietojušās, un apmeklētāji līdz ar to nevar pilnībā izbaudīt pēršanās procesu," saka pašvaldības speciāliste.

Strenču novada dome apzinās, ka pirts telpu remonts ir nepieciešams un iekļāvusi šos darbus tuvākajos plānos, bet ne šogad, informē pašvaldības vadītājs Jānis Pētersons.

Vairāk par Strenču pirti un to, vai publiskās pirtis ir Smiltenē un Valkā, lasiet laikrakstā "Ziemeļlatvija" ceturtdien, 22. septembrī.

Novados