Strenčos no sapūšanas glābj Vecā ozola fragmentu 2

Strenču iedzīvotājiem par pērn augusta vētrā nolauzto pilsētas simbolu - Veco ozolu - atmiņas tagad saglabāsies ilgi. Aizvadītās nedēļas nogalē stumbra daļu ar pacēlāju novietoja uz masīviem, betonētiem pamatiem, kur neskādēs mitrums. Līdz šim tas gulēja zemē.

Ar šo darbu ir pielikts punkts vietējās neformālās grupas projektam "Dabas spēka atspoguļotāji" ar mērķi Gaujas krastā iekārtot Vecā ozola godināšanas vietu un saglabāt sirmā koka fragmentu.

Upes krastā jau iepriekš uzstādīts Strenču koktēlnieka Guntara Brieža darināts Plūdu stabs (no ozolkoka veidots savdabīgs piemineklis Gaujas plūdu līmeņu atzīmēšanai) un divi masīvi ozolkoka soliņi.

Strenčos ir radīts interesants atpūtas un apskates objekts gan vietējiem iedzīvotājiem, gan pilsētas viesiem, par darba grupas "Dabas spēka atspoguļotāji" jeb 11 cilvēku paveikto priecājas grupas pārstāve, Strenču novada māksliniece Daiga Kalniņa.

Īstenojot Vecā ozola godināšanas projektu, darba grupai radušās jaunas idejas, kā atpūtas vietu Gaujas krastā padarīt vēl pievilcīgāku.

Vairāk lasiet laikrakstā "Ziemeļlatvija" otrdien, 27. septembrī

Komentāri 2

novadnieks

Paldies par Strenču simbola- vecā ozola vietas sakārtošanu un saglabāšanu ! ļoti skaisti!

pirms 10 gadiem, 2011.09.26 09:15

vērotāja

Paldies uzņēmīgajiem cilvēkiem par izdomu un nodomu īstenošanu!

pirms 10 gadiem, 2011.09.26 23:09

Novados