Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Strenčos noraida ģerboņa skices 4

Strenču novada deputāti ar balsu vairākumu noraidīja viņu vērtējumam iesniegtās četras novada ģerboņa skices un nolēma izsludināt jaunu konkursu.

Tiks arī izstrādāts jauns konkursa nolikums. Domes ģerboņa komisija balsošanai ieteica dizainera Agra Dzilnas veidoto skici, kuras centrā ir priede. Par to balsoja tikai divi deputāti: Jānis Pētersons, kurš pilda arī novada domes priekšsēdētāja pienākumus, un Imants Dukurs. Pret balsoja 10 deputātu. Viens deputāts sēdē nepiedalījās.

"Ierosināju deputātiem A. Dzilnas skici apstiprināt un tad attīstīt, bet viņi nepiekrita. Ļoti žēl. Tas bija labs sākums," uzskata J. Pētersons.

Novada domes priekšsēdētāja vietnieks, deputāts Guntis Jukāms uzsver, ka nekur nav jāsteidzas, jo novada ģerbonis ir nopietna, ilgi paliekoša vērtība.

"Neviens no sēdē iesniegtajiem četriem variantiem nešķita atbilstošs ģerboņa pamatprincipam. Tie vairāk bija mākslinieciski darbi, nevis heraldikas simboli. Turklāt šajos variantos nebija ietverta visa iespējamā Strenču novada simbolika," savu viedokli pauž G. Jukāms.

Vairākas skices, ko malā nolika ģerboņa komisija, viņš vērtē kā daudz precīzākas. Pavisam konkursā par Strenču novada ģerboņa izveidi autori iesniedza 60 darbus.

Komentāri 4

Dina

Piekrītu Jukāma kungam, ļoti pareizi !!! Nekur nav jāsteidzas un objektīvs skatījums par izvirzīitajiem fināla darbiem, un it kā uzvarējušais darbs tiešām ir ļoti tālu no heraldikas.....vai tiešām komisijā neviens to neredzēja???? Paldies ,ka kāds to murgu apturēja!

pirms 10 gadiem, 2010.04.28 17:57

bbbrokastis

Lai pamēģina Jukāms ko iebilst Pētersonam jautājumos, kas saistīti ar naudiņām un "interesēm", tad redzēs, cik ir iekšā, bet tā... "pupu mizas", ģērbonis ir tikai tāda bildīte, jo tāds novads arī nav ilgi dzīvotspējīgs - pārāk mazs un kašķīgs.

pirms 10 gadiem, 2010.04.28 19:30

Piekrītu!!!

Jukāma kungs, JŪS esat malacis! Tieši tā īr kā Jūs sakat! Šis izvirzītais ģērbonis pilnīgi nekur neder!!! nekāda novada simboliku viņš neattēlo, un tādēļ ir jātaisa jauns skonkurss, kur būtu redzmi visi iesniegtie darbi! Un tad tikai lai cilvēki izlemj kurš tad būs tas īstais, jo mūsu novadā taču ir Jērcēnu dižozols, kas ir otrs vecākais Latvijā, pie kura notiek dažādi pasākumi, kā arī to apskatīt ekskursijās brauc cilvēki no visas Latvijas! Tā priede ozolam līdzi netur!

pirms 10 gadiem, 2010.04.29 11:26

eu, Jukām!

Nejūti vai negribi saprast, ka cilvēki tev lūdz varu ņemt savās rokās???

pirms 10 gadiem, 2010.04.29 17:24

Novados