Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Strenčos noskaidros sakoptākās sētas īpašnieku 5

Arī šovasar Strenčos notiks konkurss par pilsētas sakoptāko sētu, ko ik gadu rīko vietējā pašvaldība. Visas pilsētā esošās iestādes, daudzdzīvokļu mājas un individuālās mājas konkursa vērtēšanas komisija apmeklēs 26. un 27. jūlijā.

"Iesim pie visiem, kuri nebūs atteikušies," informē Strenču novada domes apzaļumošanas speciāliste Zaiga Rožlapa.

Ja kāds privātmāju īpašnieks nevēlas, lai komisija apmeklētu viņa īpašumu, par to līdz 23. jūlijam jāinformē Strenču novada domes saimnieciskās darbības nodrošināšanas departaments pa tālruņiem 64707542 vai 64707540, vai personīgi ierodoties Rīgas ielā 7.

Tiesības piedalīties konkursā ir visiem Strenču individuālo māju īpašniekiem, dauddzdzīvokļu māju iedzīvotājiem, visām Strenču iestādēm, organizācijām un uzņēmumiem.

Vērtēšana notiks četrās grupās: domes pakļautības iestādes; pilsētas iestādes, organizācijas, veikali, uzņēmējsabiedrības; daudzdzīvokļu mājas; individuālās mājas. Visās grupās komisija izvirzīs vienu uzvarētāju, izņemot individuālās mājas. Šajās grupās noteiks vienu galvenās balvas ieguvēju, kam piešķirs nosaukumu "Sakoptākā sēta 2010", un izvirzīs arī piecas sakoptākās sētas. Galvenās balvas ieguvējs saņems tradicionālo koka plāksni, ko piestiprināt pie mājas.

Visus laureātus apbalvos Strenču pilsētas svētkos 31. jūlijā vakara koncerta laikā estrādē."Kaut arī esam novadā, konkurss attiecas tikai uz Strenču pilsētu. Bija diskusijas, ka vajadzētu šādu konkursu varbūt rīkot visā novadā, taču nevar salīdzināt lauku sētu ar pilsētas sētu," uzskata Z. Rožlapa.

Par konkursa uzvarētāju katrā grupā atzīs objektu, kas novērtēts ar vislielāko punktu skaitu attiecīgajā grupā. Komisija vērtēs pirmo kopiespaidu un vizuālo informāciju par īpašumu; piebraucamā ceļa, ielas malas un piegulošās teritorijas sakoptību; ēku fasāžu sakoptību; zālienu, celiņu un laukuma plānojumu un sakoptību; dekoratīvos stādījumus; savdabīgus akcentējošus elementus dārzā vai piemājas teritorijā; darba ieguldījuma apjomu un kvalitāti; videi draudzīgu saimniekošanu (ūdenssaimniecības, kanalizācijas un atkritumu saimniecības organizāciju); augļaugus un sakņu dārzu; individualitāti.

Konkursa vērtēšanas komisijā strādās iepriekšējā gada laureāti, pašvaldības pārstāvji un citi speciālisti. Pērn vērtētāji par sakoptāko sētu Strenčos atzina Maijas un Aigara Ancveriņu ģimenes iekopto īpašumu Raiņa ielā 7.

M. Ancveriņa jau tagad atzīst, ka arī šovasar Strenči ir skaisti un sakopti. "Katrs savu finanšu iespēju robežās, kā prot un māk, kopj savu sētu. Priecājos par katru jaunu stūrīti. Žēl vienīgi, ka no piedalīšanās konkursā atsakās skaistu, sakoptu māju īpašnieki," piebilst M. Ancveriņa.

Konkursa mērķis ir veicināt Strenču pilsētas dārzu, sētu, ēku, mazo arhitektūras formu, apstādījumu un citu teritoriju kārtību un sakoptību

Komentāri 5

Novadnieks

Patīkami , ja labas tradīcijas tiek saglabātas . tikai ir ļoti nepatīkami , ja citas bijušās pašvaldības ir ignorētas. Redzams , ka novada speciālistiem maz interesē novads kopumā.Nav jau tik sarežģīti izdomāt Nolikumu par sakoptāko sētu, ietverot lauku teritoriju un otru pilsētu, vajag tikai kustināt smadzenes!

pirms 10 gadiem, 2010.07.14 15:27

novadniekam

Vai tev tiešām svarīgs tas gods-priecājies, ka garāmgājēji priecājas par tavu sakopto sētu un-sētu taču kopj paša priekam nevis izrādīšanās pēc vai kāda goda raksta pēc. Muļķīgi alkt pēc kaut kādas ārējās slavas...
Varbūt citugad būs savādāks nolikums-vērtēs visas sētas...

pirms 10 gadiem, 2010.07.15 09:25

Ieva

Cik redzu un lasu, tad tieši novads kopumā interesē domi-ir tik daudz aktivitāšu pagastos un Sedā, ka taisni prieks! Lai viņiem veicas!

pirms 10 gadiem, 2010.07.15 09:26

to ievai

lai es nebūtu uz priekšu tik naiva, lūdzu apgaismo mani ar kādu faktu par mūsu ierāvējiem-kurš ko ierāvis un tā... Nevar jau tā uz sitiena visam ticēt..

pirms 10 gadiem, 2010.07.21 22:51

arī to ievai

arī ar žultsspļāvējiem tālu netiksim!

pirms 10 gadiem, 2010.07.22 21:32

Novados