Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Strenčos salabo bedraino ielu

Strenčos līdzens palicis Pulkveža Zemitāna ielas posms, kura izbraukšanu pavasaros un vasarās autovadītāji atceras ar nepatiku daudzo bedru dēļ.

 

Pēc Strenču novada domes pasūtījuma ielas posmā no dzelzceļa sliedēm līdz kapsētai strādāja akciju sabiedrības "Latvijas autoceļu uzturētājs" "Smiltenes ceļu rajons". Darbus finansēja no pašvaldības autoceļu fonda.

 

Pulkveža Zemitāna ielā ceļinieki atjaunoja virsmas raupjumu. Minētajā posmā asfaltam ir uzlikta jauna aizsargkārta, pārsedzot esošo bedrīšu remonta vietas un plaisas un nodrošinot hidroizolāciju.

 

Smiltenes ceļu rajona direktors Guntis Beļickis pieļauj, ka tagad asfalts ir pasargāts no bojāšanās uz aptuveni trijiem gadiem. "Paveiktie darbi mazinās jaunu bedrīšu veidošanos. Taču pilnīgi izslēgts tas nav, jo apakšā ir palikusi ielas vecā pamatne - bruģis," saka G. Beļickis.

 

Apvaicātie iedzīvotāji tik un tā ir priecīgi. "Šāds remonts ir jēdzīgāks, nekā ikgadējā bedrīšu lāpīšana. Pavasarī iela atkal bija vienās bedrēs," saka strencēnietis Jānis Stilbs.

 

J. Stilbs arī ievērojis, ka Miera ielā, kurā viņš dzīvo, ar greideri ir nolīdzinātas nomales. Līdz ar to uz brauktuves nekrājas ūdens, un neveidojas bedres. Nomales nolīdzinātas arī Trikātas ielā un daļēji - Pulkveža Brieža ielā.

 

Bedru dēļ pavasaros grūti izbraucama ir arī Trikātas iela. Tomēr pagaidām tās seguma atjaunošanu pašvaldība neplāno. Nākamajā gadā Strenčos plānoti darbi ūdenssaimniecības attīstības projekta otrajā kārtā. Tie notiks arī Trikātas ielas posmā, tāpēc tur gaidāmi rakšanas darbi.

 

Pulkveža Zemitāna ielā ūdensvada un kanalizācijas tīklu paplašināšana plānota vēlāk.

Novados