Strenčos suns smagi sakož saimnieku 5

Trešdien, 26. oktobrī, Strenčos, Krasta ielā, suns smagi sakodis savu saimnieku, kādu pensionāru, un uzbrucis arī pensionāra sievai un mazdēlam.

Vīrietis ar apakšdelmu cīpslu bojājumu (kostām brūcēm) aizvests uz Rīgu, Gaiļezera klīnikas Mikroķirurģijas nodaļu.Sievietei plaukstā ir divas kostas brūces, bet saimnieku mazdēlam - nobrāzumi augšdelmā. Viņu no smagākām brūcēm pasargājis tas, ka mugurā bijusi bieza vējjaka.

Pēc mājas iedzīvotāju stāstītā, ķēdē piesietais vācu aitu suns atrāvies no ķēdes un uzbrucis saimniekam, bet pārējie mājinieki nākuši vīrietim palīgā, informē Strenču novada pašvaldības policijas priekšnieks Jānis Lezdiņš.

Negadījums noticis ap pulksten 12 privātmājā, kurai blakus atrodas mūzikas skola. Ja suns būtu izskrējis uz ielas un uzbrucis bērniem, varētu notikt vēl lielāka nelaime, pieļauj policists.

Satrakojušos suni nošāvis izsauktais mednieks. Notikuma vietā ieradies arī veterinārārsts. "Dzīvnieka galva nosūtīta uz ekspertīzi uz aizdomām par trakumsērgu," informē J. Lezdiņš.

Mājinieki gan stāstījuši, ka suns bijis potēts pret šo bīstamo slimību.

Ja kāds iedzīvotājs savu suni vēl nav vakcinējis pret trakumsērgu, to vajadzētu izdarīt. Trakumsērga ir viena no bīstamākajām infekcijas slimībām, kas apdraud ne tikai dzīvnieku, bet arī cilvēku veselību un dzīvību un var beigties ar nāvi. "Trakumsērga ir grūti ārstējama. Tāpēc, ja iekož nezināms suns, cilvēkam, lai sevi pasargātu, tūlīt vajag vakcinēties. Ja to atliek, ārstēšana vairs nav iespējama, un cilvēks mirst," skaidro ģimenes ārsts Juris Ezeriņš.

Piemēram, Strenču pilsētai blakus ir lieli mežu masīvi, un jau bijuši gadījumi, kad mednieki nošāvuši ar trakumsērgu slimu lapsu.

Komentāri 5

Māris girevojs

Pēc manām domām to suni vajadzētu aizvest uz patversmi. Šeit to ko es lasiju ir šausmīgi un man arī ir ieteikums:Labāk šādus suņus nekacināt.

pirms 10 gadiem, 2011.10.27 15:28

no laukiem

Uz Valku mīlīši,uz Valku vajadzēja vest,jo tur dažas dāmas par šitiem lopiem tur varenu rūpi.Nebūšu pārsteigts, ja tagad šīs sūdzēs to nabaga mednieku tiesā.

pirms 10 gadiem, 2011.10.27 17:30

kurmītis

cien. māri - jūs būtu tas kurš saņems suni ciet un nogādās patversmē ?Saskatās seriālus un domā ka tā tas arī notiek dzīvē. Sajā gadījumā tiešām labi ka suns neizkļuva no sētas un atradās kāds reālo dzīvi saprotošs mednieks, kas suni nošāva- tas varēja beigties daudz launāk. Arī nonākot patversmē šim sunim izredžu dzīvot nebūtu, kurš būtu gatavs adoptēt šādu suni ar šādu pagātni?

pirms 10 gadiem, 2011.10.27 18:45

Zinātāja...

Nabaga sunīts... Saimniece nomira, bet sunītis tika aizvests dzīvot pie vecākiem... Slimo un nenormāli agresīvo veci vajadzēja jau sen sasiet trako kreklā un aizvest uz psiheni !!! Viņš bija tas, kas padarīja to nabaga sunīti par traku... Vecis suņuku neieredzēja un katru dienu kā suns rēja, tā meta viņam ar akmeņiem..., un ne to vien darīja... Ko tad no tā suņuka varēja sagaidīt ??? Kad reiz atrāvās, tad nu vecis dabūja pēc nopelniem !!! Diez ko tie policisti vispār dara ? Vai noskaidro patieso iemeslu šim negadījumam ??? Un ekspertīzē noteikti nekādu trakumsērgu suņukam neatklās... Trakumsērga ir vecajam vecim jau kopš dzimšanas ...!!!

pirms 10 gadiem, 2011.10.27 19:40

nedrīkst tā

Kādēļ, Zinātāja , Jūs agrāk neziņojāt pašvaldības policijai , ka šis cilvēks provocē suni? Ja tā kā rakstāt izturējās pret dzīvnieku, tad tā tam arī bija jānotiek.Pensionārs ir pārkāpis likumu un, ja neapstiprināsies suņa saslimšana ar trakumsērgu, kas teorētiski ir pieļaujama, tad vainīgs ir tikai pats pensionārs ar savu rīcību pret dzīvnieku , par ko viņam pienākās atbildēt likuma piekšā un arī samākāt likt pašam visus ārstēšanās izdevumus un dzīvniekam veikto analīžu izdevumus.
Ja tas suns bija par apgrūtinājumu vai traucēja ar savu riešanu, kas nonākot jaunos apstākļos pat ir dabiska, varēja taču meklēt citus saimniekus, kas dzīvo nomaļāk un suņa riešana netrucē nevienam.
Ko šie pensionāri var iemācīt savam mazdēlam? Tādos apstākļos augot var izaugt vēl viens psihiski nelīdzsvarots cilvēks.
Nedrīkstam būt vienaldzīgi pret šādiem gadījumiem!

pirms 9 gadiem, 2011.10.28 14:25

Novados