Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Strenčos tukšās plastmasas pudeles vairs nebūs jāmet zemē 5

"Noder gan. Jaunieši sevišķi mētā visu pa zemi. Labāk pienākt un iemest iekšā, nekā sētniekiem pēc tam mocīties un lasīt plastmasas pārpalikumus," spriež Strenču centrā uzrunātā garāmgājēja, slimnīcas sanitāre Edīte Losučenko.

 

"Ziemeļlatvija" sievieti sastop netālu no Valkas un Beverīnas ielas krustojumā novietotā PET pudeļu savākšanas konteinera. Tas pilsētā ir jaunums.

Tvertnē ikviens var izmest tukšās plastmasas pudeles. Ziemeļvidzemes atkritumu apsaimniekošanas organizācija (ZAAO) sadarbībā ar novada domi Strenčos novietojusi pavisam trīs šādus konteinerus.

 

Izmanto arī kečupa un piena pircējiTvertnes atrodas jau minētajā Valkas un Beverīnas ielas krustojumā pie veikala "top!", stāvlaukumā Rīgas ielā 6 pie bijušā universālveikala ēkas netālu no vidusskolas un bērnudārza, kā arī Valkas un Ziedugravas ielas krustojumā pie gājēju celiņa, kas ved uz novada domes pārvaldes ēku. Ielas otrā pusē atrodas Strenču psihoneiroloģiskā slimnīca.

Četras PET pudeļu tvertnes novietotas Sedā, bet viena - Plāņu pagasta Šalkās pie daudzdzīvokļu mājām.

ZAAO apkalpo konteinerus, iztukšojot tos bez maksas, ar nosacījumu, ja režģu tvertnēs atradīsies tikai atbilstoša veida atkritumi.

PET pudeļu konteineru pie "top" veikala izmanto arī E. Losučenko. Sieviete ikdienā pērk vairākas preces plastmasas iepakojumā, piemēram, kečupu, kas šādā fasējumā maksā nedaudz lētāk, nekā stikla pudelē. Citi pērkot pienu plastmasas kanniņās.

"Var ietaupīt, jo tagad ar aldziņām ir, kā ir. Un, ja cilvēki te izmet plastmasas atkritumus, tad pašu mājās konteinerā ir vairāk vietas. Var ietaupīt par izvešanu," spriež sieviete un rosina Strenčos uzstādīt konteineru arī stikla tarai.

 

Stiklu var vest uz lielo laukumuStrenču novada domes Saimnieciskās darbības nodrošināšanas departamenta vadītāja Gita Siliņa atgādina iedzīvotājiem, ka viņi jau vairākus gadus var šķirot sadzīves atkritumus.

Jāņa Ziemeļnieka ielas malā netālu no pašvaldības ēkas atrodas laukums, kurā ZAOO novietojusi divus lielus, zaļus konteinerus stikla tarai un PET pudelēm. Uz turieni var vest arī makulatūru. Par šo atkritumu izvešanu iedzīvotājiem nav jāmaksā.

"Lielais konteiners noder, ja plastmasas pudeļu sakrājies daudz. Savukārt tvertnes pilsētā novietotas vietās, kur ir intensīva gājēju plūsma, cilvēks iztukšo dzēriena pudeli un viņam ir iespēja to izmest konteinerā," skaidro G. Siliņa.

Viņa ir gandarīta par vēl kādu darbu pilsētas labiekārtošanā. Aizvadītajā nedēļā ekspluatācijā tika nodoti ārējie siltumtīkli pašvaldības ēkām Valkas ielā 16 un Rīgas ielā 7 un bērnudārzam Rīgas ielā 8b. Jaunajā apkures sezonā šīs iestādes saņem siltumu no pilsētas katlumājas.

Komentāri 5

trollis

virsraksts liek domāt, ka tur kur nav šādu konteineru, drīkst plastmasas pudeles mest zemē un tā arī to visi dara..

pirms 10 gadiem, 2009.11.02 11:40

www

igaunijā jau sen nevar atrast plastmasas pudeles jo tur 4 -igauņu naudiņas maksā:)

pirms 10 gadiem, 2009.11.02 13:15

dite

Vai tiešām žurnāliste domā , ka Strenčos dzīvo nekulturāli cilvēkii? Vai arī viņai liekas normāli mest atkritumus zemē, ja pa rokai nav atkritumu kaste??? Dīvaina loģika!!!

pirms 10 gadiem, 2009.11.02 15:37

Savādi gan

"Noder gan. Jaunieši sevišķi mētā visu pa zemi. Labāk pienākt un iemest iekšā, nekā sētniekiem pēc tam mocīties un lasīt plastmasas pārpalikumus," spriež Strenču centrā uzrunātā garāmgājēja, slimnīcas sanitāre Edīte Losučenko.
???Vai tad Edīte Losučenko ir žurnāliste????

pirms 10 gadiem, 2009.11.02 16:10

dite

Dīvaini virsraksta veidošanas principi, jo tas pilnīgi rada nepareizu priekšstatu.....tas nu tā !Es negribētiu šādu informācijas interpretāciju, par savu dzīvesvietu....

pirms 10 gadiem, 2009.11.03 09:07

Novados