Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Strenčos un Plāņu pagastā šogad īstenos vairākus projektus 15

Ja izdosies iecerētie projekti, tad Strenči šogad piedzīvos pārmaiņas. Vairāku pilsētas ielu iedzīvotāji iegūs saviem mājokļiem pieslēgumu ūdensvadam un kanalizācijai. Labumi gaida arī Plāņu un Jaunklidža iedzīvotājus.

 

Pēc Strenču novada domes pasūtījuma Daugavpils firma "REM PRO" izstrādājusi tehnisko projektu Strenču ūdenssaimniecības attīstības otrajam etapam. Pašvaldība drīz plāno izsludināt iepirkuma procedūru būvdarbiem.

 

Prioritārās - ielas pie GaujasStrenču novada domes Saimnieciskās darbības nodrošināšanas departamenta vadītāja Gita Siliņa cer, ka projektu izdosies īstenot jau šovasar.

Otrajā etapā ūdensvadu un kanalizāciju plānots būvēt Baznīcas, Stacijas, Slimnīcas, Beverīnas un Ozola ielā un Trikātas ielas posmā. Cels arī trīs sūkņu stacijas vietās, kur reljefs neļauj ierīkot pašteces kanalizāciju, un ūdens rezervuāru.

Savukārt firma "Ceļu komforts" pēc Strenču novada domes pasūtījuma pašlaik izstrādā tehnisko projektu ielu apgaismojuma, lietusūdens kanalizācijas un trotuāru izbūvei visā Pulkveža Zemitāna ielas garumā.

 

Pašvaldība plāno iesniegt projektu vienā no Eiropas Savienības finansētajām programmām par ceļu satiksmes drošību, tiklīdz tā būs pieejama.

"Ziemeļlatvija" jau vairākkārt rakstījusi, ka Pulkveža Zemitāna iela ir arī viena no bedrainākajām Strenču pilsētā un nesen tai atjaunoja virskārtu.

Brauktuves kapitāla rekonstrukcija minētajā projektā pagaidām nav iekļauta, jo šajā ielā perspektīvā plānots izbūvēt arī ūdensvadu un kanalizāciju. Līdz tam nevar klāt jaunu asfaltu, jo tas būtu jāuzlauž apakšzemes komunikāciju izbūvei.

Ūdenssaimniecības attīstības projekta otrajā etapā Pulkveža Zemitāna iela nav iekļauta. "Prioritārās ir ielas Gaujas tuvumā, lai saudzētu apkārtējo vidi un aizsargājamo ainavu apvidu "Ziemeļgauja". Tagad šo ielu iedzīvotāji izmanto izsmeļamās bedres, bet tad viņu mājokļi būs pieslēgti centralizētajiem kanalizācijas tīkliem," skaidro G. Siliņa.

 

Rosina sakārtot vēl citas ielasProjektu par Pulkveža Zemitāna ielas labiekārtošanu atzinīgi vērtē ielas iedzīvotāji. "Ietves ir obligāti vajadzīgas, jo gājēju ir daudz, bet autovadītāji, arī smagie baļķvedēji, neievēro ceļu satiksmes noteikumus - pārsniedz atļauto ātrumu un brauc pārgalvīgi," ievērojis strencēnietis Ivars Bergmanis. Arī viņš dzīvo Pulkveža Zemitāna ielā.

Vairāki strencēnieši nožēlo, ka pašvaldība neplāno ielu apgaismojuma un trotuāru izbūvi arī Pulkveža Brieža ielā. Pa to bieži staigā pilsētas mūzikas skolas audzēkņi. Atsevišķos ielas posmos nav elektriskā apgaismojuma, bet ietvju nav vispār.

Strenču mūzikas skolas direktore Ralda Ziemule ierosina perspektīvā sakārtot arī Pulkveža Brieža ielu. "Kad mūzikas skolas audzēkņi ap pulksten 16 dodas mājās pēc nodarbībām, ziemā jau ir tumšs. Satiksme šajā ielā ir salīdzinoši diezgan intensīva, bet gājējus diennakts tumšajā laikā neredz," saka R. Ziemule.

 

Gaisma būs arī pagastāPēc Strenču novada domes pasūtījuma tiek izstrādāts tehniskais projekts arī ielu apgaismojuma izbūvei Plāņos un Jaunklidzī. Šovasar ciematos plānots uzstādīt vairākas laternas.

Jau izsludināta iepirkuma procedūra saieta nama būvniecībai Plāņu pagasta Jaunklidzī. Celtniecības darbus plānots uzsākt šopavasar.

Akceptēts arī Strenču novada domes iesniegtais projekts par energoefektivitātes uzlabošanu pašvaldības administratīvajās ēkās Valkas ielā 16 un Rīgas ielā 7.

 

Pašvaldības ēkai Valkas ielā no ārpuses siltinās fasādi, mainīs jumta segumu un ieejas durvis, bet namam Rīgas ielā mainīs logus, ārdurvis un siltinās ēku.

Komentāri 15

iedzīvotājs

Un kur nozudis Jērcēnu ūdenssaimniecības uzlabošanas projekts......atkal nesanāk.......

pirms 10 gadiem, 2010.01.07 10:54

Jā...

Lūdzu atbildiet, kad jērcēnieši var cerēt uz ūdenssaimniecības projekta ieviešanu?

pirms 10 gadiem, 2010.01.07 12:40

?

To Jā
Uz ūdenssaimniecības projekta ieviešanu Jērcēnos var cerēt, kādreiz noteikti būs. Bet uz ko var cerēt Seda, visur novadā kaut ko remont'e, bet Sedā klusums, kāpēc tā????

pirms 10 gadiem, 2010.01.07 12:52

Ko Jus visi mūžam varat kasīties un vaktēt viens otru. Vienam remontē, otram nē. Droši vien visiem reizē nevar. Domājat ar galvu....Gan būs visiem un visu pamazām sakārtos un atjaunos.

pirms 10 gadiem, 2010.01.07 14:56

3344

Skaisti jau izklausās, bet redzēs kā būs ar reālajiem darbiem. Tas viss tikai tādas ieceres... Kāpēc, interesanti vēl domes uzņēmumiem un iestādēm nav algas par decembri izmaksātas? Bet tas jau tā, galvenais smuki plāni..., nu, nu...

pirms 10 gadiem, 2010.01.07 20:55

Iedzīvotāja

Kad palasa šos komentārus . liekas . ka viss ir tikai šausmīgi slikti un nepareizi -šķebīgi lasīt .. Labāk taču skatīties kas ir izdarīts un ko mēģina darīt . Vajag taču saprast arī kāda pašreiz ir situācija valstī un kādas ir iespējas . Es domāju . ka labi , ka pie šim ierobežotajā iespējam ir plāni un cenšas kaut ko attīstīt . Tā jau ir - vienmēr vajag kādu kritizēt un kasīties.....

pirms 10 gadiem, 2010.01.08 16:39

to iedzīvotāja

Labi, ka Jūs neesat no domes priekšnieka iegribām un biznesa plāniem atkarīga, priecājos, ka vismaz Jūs savu algu vai pensiju saņemat laikā.

pirms 10 gadiem, 2010.01.08 17:16

To Iedzīvotāja

Arī man valsts samazināja nepamatoti pensiju par % , kas man ir ļoti nozīmīgi ,bet tādēl jau es nevaru pārmest domes priekšsēdētājam ., vai mēs vainīgi , ka dzīvojam valstī , kas nerūpējas par saviem iedzīvotājiem ,nav drošibas par rītdienu , ja būtu jaunāka , brauktu prom , bet ko nu vairs ...

pirms 10 gadiem, 2010.01.08 18:58

?

bet jautājums bija " kāpēc Sedā nekas nenotiek?", kāds šeit sakars ar algu????

pirms 10 gadiem, 2010.01.08 19:07

Paši vainīgi-KUSTATIES un domājat,MUMS PLĀŅOS VISS NOTIEK!!! Nevajaga vaidēt ,bet darīt,tad būs arī rezultāts!

pirms 10 gadiem, 2010.01.09 00:17

Seda ir cita Republika, tur viss notiek pa "svojam"!

pirms 10 gadiem, 2010.01.09 10:11

?

Nesaprotu, kāpēc Jūs sadusmoja mans jautājums???? Sedā iepriekšējos gados ļoti daudz kas bija darīts (jumti, logi, apkure un tt.) bet tagad pilnīgs klusums. Tāpēc paprasīju par Sedu. Nav ko dusmoties, mēs visi esam vienā novadā, viena „Republika”.

pirms 10 gadiem, 2010.01.09 12:46

Beidziet kasīties,SOCIĀLISMĀ tak neesam,jādomā savādāk!

pirms 10 gadiem, 2010.01.09 13:19

Kad beidzot padalīsieties, un gaisma , kaut viena laterna būs Plāņos???? visos pagastos normāli, bet Plāņi kā jau vienmēr izcelas ar neko .......

pirms 10 gadiem, 2010.01.18 18:26

Novados