Strenčos vēlēšanu cīņas notika bez īpašām intrigām 2

Jūlija pirmā diena un pašvaldību deputāti Latvijai ir sarūpējuši jaunus novadu vadītājus, tostarp arī Valkas rajona pašvaldībās.

 

Šodien Strenču novada deputāti ievēlēja savu jauno priekšsēdētāju. Par to kļuva vidusskolas direktors Jānis Pētersons ("Nākotnes vārdā jau šodien"). Par viņu balsoja astoņi deputāti, "pret" - pieci. Te gan jāpiebilst, ka divos vēlēšanu biļetenos izsvītroti bija abi kandidāti - gan J. Pētersons, gan Irīna Andrejeva.

 

 

Par I. Andrejevu ("Attīstība un stabilitāte") balsoja trīs, bet "pret" - 10 deputāti. Ierosinājumu sadaļā par priekšsēdētāja amata kandidātu bija izvirzīts arī Guntis Jukāms ("Nākotnes vārdā jau šodien"), turklāt debatēs par viņu tika sacīts daudz labu vārdu, taču deputāts savu kandidatūru atsauca, aizbildinoties ar iepriekšējo vienošanos ar sava saraksta deputātiem. Viņam šī negaidītā izvirzīšana bija liels pārsteigums.

 

Savā uzrunā jaunais domes priekšsēdis kolēģiem pateicās par uzticību un piebilda, ka nevarot piekrist debatēs sacītajam, ka viņš skolas prioritātes allaž licis augstāk par pilsētas vajadzībām. "Tā nekad nav bijis, ir tikai mūsu savstarpējā nesapratne. Es ceru uz kopēju auglīgu darbu. Mums nebūs problēmu ar opozīcijas viedokļiem, ja tāda veidosies. Vienīgās problēmas, tautas valodā runājot, varētu būt ar kašķa meklēšanu bez iegansta," pauda J. Pētersons.

 

 

 Viņš vēl pareizos risinājumus meklēt kopā un viennozīmīgi ir pārliecināts, ka novada teritorija ir viens veselums, neizceļot kādu pilsētu vai pagastu. Jautāts, vai domē nav paredzamas kādas radikālas pārmaiņas, viņš atbildēja, ka noteikti nē. "Centīsimies iekļauties uzsākto projektu un noteikumu grafikos. Nav māksla sagraut. Mums jāturpina būvēt iesāktais," pārliecināts J. Pētersons.

 

Bijusī domes priekšsēdētāja Velga Graumane pauda, ka jaunajai domei novēl saskanīgu komandas darbu un vienmērīgu attīstību visam novadam, cik nu tas šodien iespējams.

Komentāri 2

Novados