Strenču 80 gadus un Trikātas astoņsimtgadi šovasar svinēs vienlaicīgi. 3

Strencēnieši jau zina, kā 1. un 2. augustā svinēs savas pilsētas svētkus un tās astoņdesmitgadi. Šogad programmu vietējā pašvaldība sola īpaši krāšņu, ar gardām "odziņām", pat pacelšanos gaisa balonā, ja būs labvēlīgi laika apstākļi.

 

Piektdien Strenču pilsētas dome saņēma kārtējo faksu no sadraudzības pilsētas Rosices Čehijā. No turienes ieradīsies ne vien oficiālā delegācija, bet arī 10 bruņinieki.

 

"Iepriekš aizrunājām viņiem viesnīcu, taču tagad bruņinieki izdomājuši, ka brauks ar savu lielo telti, cels apkārt žogu, kurinās ugunskurus un rādīs, kas pienākas pie brīvās bruņinieku dzīves," stāsta Strenču pilsētas domes priekšsēdētāja Velga Graumane.

 

Strenču pilsētas svētkos ieradīsies delegācijas arī no sadraudzības pilsētām Lainates (Itālija) un Saidas (Vācija). Svētku laikā Strenču dome parakstīs oficiālu sadraudzības līgumu ar Saidas pilsētu, jo līdz šim pilsētas draudzējās uz vienošanās pamata. Ar draugu pilsētām Itālijā un Čehijā līgums jau ir noslēgts.Strenču pilsētas svētki un 80 gadu jubileja notiks tieši tad, kad kaimiņi trikātieši svinēs Trikātas astoņsimtgadi.

 

"Skumji, ka datumi sakrīt," saka Strenču pilsētas domes projektu speciāliste Līga Sovere. "Pieļauju. ka kaimiņu pašvaldības zināja par Strenču tradīciju pilsētas svētkus rīkot katru gadu augusta pirmajā sestdienā. Tagad mūsu puses cilvēkiem ies secen iespēja redzēt divus vērienīgus svētkus - gan Strenčos, gan Trikātā," viņa atzīst.

 

Strencēnietis students Edgars Eglītis (19 gadu) apmeklēs savas pilsētas svētkus, taču par balli, kas vietējiem jauniešiem esot galvenais notikums, tāpat kā strītbola mači, vēl nav izlēmis, - palikt Strenčos vai doties uz Trikātu. Viss būšot atkarīgs no kompānijas.

 

"Kaut arī pilsētas svētki Strenčos ir gada notikums, man šķiet, ka daudzi cilvēki brauks uz Trikātu, jo tur būšot lielāki pasākumi un laikam trīs dienas," pieļauj E. Eglītis.

 

Taču šogad organizatori cenšas, lai Strenču jubileja atšķirtos no iepriekšējiem pilsētas svētkiem un tajā būtu, ko redzēt un darīt visām paaudzēm.

 

 

1. augustā Strenču vidusskolā pulksten 19.00 atklās pilsētas 80 gadu svinībām veltītas izstādes, kurās būs apskatāmi bijušo un esošo strencēniešu darbi. Pulksten 22.00 skatītājus priecēs uguns skulptūra "Apliecinājums" ("Comfirmation") uz Gaujas saliņas pie bijušās kokzāģētavas.

 

2. augustā pēc svētku atklāšanas pulksten 10.30 Strenču pilsētas centrā sāksies koncerts, kurā uzstāsies vietējie un viesu kolektīvi. No pulksten 8.00 darbosies gadatirgus. Būs piepūšamās atrakcijas bērniem, bet visā Rīgas ielas garumā - izstāde "Ziedošā iela".

 

Pulksten 10.30 atklās radošās darbnīcas bērniem pilsētas centrā. No pulksten 11.00 vidusskolas sporta laukumā sāksies netradicionālās sporta spēles. Pulksten 13.00 bērnudārza "Minkāns" spēļu laukumā rādīs koncertuzvedumu bērniem. Pulksten 15.00 Strenču luterāņu baznīcā skanēs klasiskās mūzikas koncerts. Pulksten 16.00 Jāņa Ziemeļnieka Strenču Tautas teātris kultūras namā publikas vērtējumam nodos pirmizrādi - viencēlienu "Vīrietis un sieviete".

 

Pulksten 18.30 atklās lielo svētku gājienu no viesu nama "Strenči" līdz brīvdabas estrādei. Tas ir Strenču pilsētas svētku jaunums. Gājienā aicināti piedalīties visu pilsētas iestāžu un uzņēmumu kolektīvi, sevi prezentējot.

 

Pulksten 19.00 brīvdabas estrādē sāksies vakara koncerts. Pirmajā daļā uzstāsies Jūras Spēku orķestris un viesu deju kolektīvi, daļēji izdejojot Dziesmu un deju svētku koncertuzvedumu "'No sirsniņas sirsniņai", otrajā, kas būs viduslaiku noskaņās. - čehu bruņinieki "Taranis"un seno deju grupa "Ballare", kuru pavadīs viduslaiku mūzikas izpildītāji.

 

 

Pēc koncerta - vakara mūzika uz Gaujas.Pulksten 22.00 sāksies zaļumballe, kurā spēlēs grupa "Tekila". Pulksten 24.00 debesīs uzšausies svētku salūts. Visi pasākumi svētkos, izņemot balli, ir par velti, kā dāvana strencēniešiem un viesiem svētkos.

Komentāri 3

ES

Svinoties neaizmirstiet izpildīt savu pilsoņa pienākumu - AIZIET UZ REFERENDUMU!

pirms 13 gadiem, 2008.07.07 11:15

iedzīvotājs

KĀDS VĒL REFERENDUMS!!!???
IR TAČU SVĒTKI UN VĒL PIE TAM 2 VIETĀS
BET ĪSTENĪBĀ JAU SAKU GODĪGI JA TIKŠU BRAUKŠU UZ TRIKĀTU JO sTRENČOS KĀ KATRU GADUNEKĀ NEBŪS UN STARPCITU TRIKĀTAI 800 IR TIKAI VIENĪGO REZI CIK ZINU PAGASTS TĀ ĻOTI NEATZĪMĒ SAVU JUBILEJU KĀ ŠOGAD (800)
BET STRNČI TO ATZĪMĒ KATRU GADU!!!!

pirms 13 gadiem, 2008.07.07 11:38

strenceenietis

strenču svētki būs pilnīga izgāšanās un garlaicība - kā vienmēr. Labi, ka Trikāta tuvu. Strenčos vispār ir baigi drūmi ar visiem pasākumiem, nav ne kas organizē, ne kas atbalsta ar līdzekļiem. :(

pirms 13 gadiem, 2008.07.14 14:09

Novados