Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Strenču bērniem pārsteigumu sagādā “Dream + Team” jaunieši

Sākumā bikli, bet tad arvien platāki uzplauka Strenču bērnudārza audzēkņu smaidi, redzot, cik jaukus pārsteigumus viņiem sagādājušas lielās meitenes un zēni no skolas ielas otrā pusē.

FOTO ŠEIT!

Strenču vidusskolas audzēkņi jau vairākus gadus darbojas Britu Padomes atbalstītajā starptautiskajā projektā "Dream + Team" (DT).

Šajā mācību gadā pirmais DT aktīvistu sarīkotais pasākums notika vakar skolas sporta zālē ar devīzi "Minkāniešu piedzīvojumi". Jaunieši uz sporta dienu ielūdza vietējā bērnudārza vecāko grupiņu.

 

"Pats foršākais pasākums!"Pirmos pārsteigumus piecus un sešus gadus vecie bērni piedzīvoja, ieejot zālē, kur viņus sagaidīja lielās meitenes, rokās turot iedegtas brīnumsvecītes.

Katrs mazais sportists saņēma dzeltenu T- kreklu ar DT simboliku, un tad viņus uz sportošanu aicināja liels kaķis. Zem baltā minča maskas paslēpās sporta dienas galvenā organizatore Kristīne Arutjunova no 12. klases. Viņa DT kustībā ir jauniņā, un šis bija Kristīnes pirmais lielais uzdevums, ko palīdzēja paveikt daudzi palīgi skolasbiedri.

"Šitas pasākums ir pats foršākais," aizrautīgi iespaidos dalās bērnudārza audzēknis Andris Zihelmanis. Zēns visvairāk jūsmo par atrakcijām, kur bija jāskrien un jālec pāri matračiem, un par lielas bumbas ripināšanu, stumjot to ar galvu.

Azartiski vakar sportoja arī pārējie bērnudārznieki, savu skolotāju un jauniešu atbalstīti. Viņi izmēģināja veiklību sešās Kristapa Bormaņa izdomātās atrakcijās, zīmēja radošajā darbnīcā un atspirdzinājās ar sulu "medpunktā".

"Tāda sadarbība skolai un bērnudārzam ir pirmo reizi, un mums ir liels prieks par uzaicinājumu ciemos. Līdz pat pēdējam brīdim lielie bērni turēja noslēpumā, kas te notiks," jauniešus par paveikto slavē bērnudārza skolotāja Ingrīda Rasa.

 

Sameklē sponsorus un balvasViens no Strenču vidusskolas DT aktīvistiem 12. klases skolēns Artūrs Āboliņš teic, ka ideju viņi aizguvuši no "Dream + Team" vasaras nometnes Alūksnē, kur jaunieši organizējuši līdzīgu pasākumu. "Izdomājām arī mūsu pilsētas bērnudārzniekiem sagādāt prieku, pārsteigumu un kaut ko neikdienišķu. Paši sameklējām sponsorus," stāsta Artūrs.

Sporta dienu "Minkāniešu piedzīvojumi" atbalstīja: Britu Padome, Strenču novada dome, "Latvijas Krājbanka", SIA "Valrek", "Mana aptieka", SIA "Lar&Co", Strenču tūrisma informācijas centrs, Strenču zooveikals un biedrība "Palīdzi līdzcilvēkam". Katrs mazais sportists par līdzdalību saņēma balvas.

A. Āboliņš darbojas DT kustībā jau trīs gadus un atzīst, ka šis projekts dod vērtīgu pieredzi, piemēram, prasmi organizēt pasākumus, iemaņas rīkoties neparedzētās situācijās un dzīvei vajadzīgus pamatus. Tas ir arī DT projekta mērķis, - attīstīt 14 līdz 19 gadus vecos jauniešos līderības prasmes.

 

Novados