Strenču bibliotēka strādās arī sestdienās

Sākot no 1. februāra, iedzīvotājiem būs ērtāk apmeklēt Strenču pilsētas bibliotēku. Iestāde strādās arī sestdienās, bet vienu dienu nedēļā, trešdienās, par stundu ilgāk, nekā līdz šim - līdz pulksten sešiem vakarā.

Bibliotēkas jauno darba laiku apstiprinājusi Strenču novada dome. Pašvaldībā ar iesniegumu vērsās Strenču bibliotēkas vadītāja Marina Vdovičenko, informējot par apmeklētāju vēlmi izmantot bibliotēkas pakalpojumus sestdienās un ilgāk darba dienās.

Pērn visu vasaru viņa aptaujāja bibliotēkas apmeklētājus. "Septembrī, apkopojot rezultātus, sapratu, ka liela daļa grib, lai bibliotēkas pakalpojumi būtu pieejami arī sestdienās," secina M. Vdovičenko.

Ziemas sezonā (no septembra līdz maijam) Strenču pilsētas bibliotēka sestdienās būs atvērta no pulksten 10.00 līdz 14.00, bet vasarā (no jūnija līdz augustam) - no pulksten 9.00 līdz 14.00. Savukārt katru trešdienu visu gadu bibliotēka strādās par stundu ilgāk, nekā līdz šim, proti, līdz pulksten 18.00.

"Jauki!" par jauno ziņu priecājas strencēniete Ralda Ziemule, vairāk domājot par savu meitu studenti. "Kad meita brīvdienās atbrauks no augstskolas, tad tagad varēs izmantot vietējās bibliotēkas pakalpojumus, ja būs tāda vajadzība," teic R. Ziemule.

Ziemas sezonā Strenču pilsētas bibliotēka pirmdienās ir atvērta no pulksten 9.00 līdz 16.00, otrdienās - no pulksten 9.00 līdz 17.00, trešdienās - no 10.00 līdz 18.00, ceturtdienās - no 10.00 līdz 17.00, piektdienās - no 10.00 līdz 16.00.

Ziemas mēnešos Strenču bibliotekāres M. Vdovičenko un Antra Else par apmeklētāju trūkumu nesūdzas. Cilvēki lasa grāmatas, žurnālus, avīzes, meklē informāciju internetā, taujā dažādu informāciju. Papildu tam Strenču bibliotēka organizē iedzīvotājiem braucienus uz Latvijas Nacionālā teātra izrādēm. Marta nogalē jau ieplānots komēdijas "Latgola.lv" apmeklējums. "Pieprasījums ir tik liels, ka jūnija sākumā būs otrs brauciens. Interesenti uz to vēl var pieteikties," aicina M. Vdovičenko.

Novados