Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Strenču jauktais koris ir sasniedzis pilngadību 3

Strenču kultūras nama jauktais koris "Rītu puse" pilsētas vēsturē ir ieņēmis īpašu vietu. Divos gadu desmitos kolektīvs ne vien sniedzis muzikālu baudījumu klausītājiem, bet arī "saslimdinājis" ar kora dziedāšanu vairākas paaudzes.

 

Kora pilngadības jeb 21. gada jubilejas koncertā kolektīva pirmā diriģente Agra Jankovska ne velti savu balvu pasniedza strencēniešu Ziemuļu ģimenei.

 

"Rītu pusē" savulaik dziedājis Silvestrs Ziemulis. Tagad kolektīvā dzied viņa dēls Aigars ar dzīvesbiedri Raldu un abu bērni Alise un Kārlis. Pastarītis Matīss balsi pagaidām ievingrina skolas korī.

 

 

Bijušie un tagadējie koristi un viņu viesi svētku gaisotnē satikās aizvadītās piektdienas novakarē Strenču vidusskolas zālē. Jubilejas koncertam kolektīvs un "Rītu puses" tagadējā diriģente Eva Uldriķe bija sagatavojuši īpašu programmu ar atskatu uz trijiem periodiem kora vēsturē.

 

 

Tie saistīti ar trijām kora diriģentēm: A. Jankovsku, Larisu Stivriņu un E. Uldriķi. Taču pirmās kora "krustmātes" bija uzņēmīgas strencēnietes Māra Larionova un Baiba Leite, kuras nolēma, ka pilsētai jābūt korim un sāka rīkoties.

 

Daudz pozitīvu emociju, klausoties jubilejas koncertu, guva strencēniete Baiba Vēvere. "Ļoti patika kora tīrā, skaistā dziedāšana un liriskais stils, kas labi atklāj balsu skanējumu," iespaidos dalās klausītāja. Arī B. Vēveres ģimene ir cieši saistīta ar "Rītu pusi", jo kolektīvā dzied viņas meita Inga Čukure, znots Gints un dēls Ģirts Vēveris.

 

Jau koncerta sākumā koristi goda krēslā apsēdināja kolektīva pirmo diriģenti A Jankovsku, kura tagad dzīvo Salacgrīvā. 1988. gadā viņa, būdama Valkas mūzikas skolas skolotāja, piekrita braukāt uz Strenčiem un vadīt pilsētā izveidoto jauniešu kori, ar kuru bija kopā līdz 2001. gadam.

 

"Bijuši mirkļi, kurus ir vērts pēc gadiem atcerēties," secina A. Jankovska. "Latvijā novadu skatēs ieguvām daudzas pirmās vietas. Ik pēc diviem gadiem braucām uz ārzemju konkursiem."

 

Diriģente neaizmirst pieminēt arī kora saviesīgo dzīvi. "Bijām jauni un traki. Balles ilga līdz rīta gaismai, kad gāja pirmais autobuss uz Valku, ar kuru braucu uz mājām."

 

A. Jankovska atzīst, ka tagad "Rītu puse" ir diriģentes E. Uldriķes veidots kolektīvs ar citu skanējumu, bet viņai bijis patīkami to klausīties.

 

"Eva mums ir iedevusi ļoti daudz kvalitātes, un dziedam citādāk," atzīst viens no ilggadējiem koristiem Aigars Ziemulis.

 

Pēc jubilejas koncerta un apsveikumu saņemšanas koristi kavējās atmiņās, skatoties no fotogrāfijām samontētu filmu par kolektīva vēsturi un ballēja līdz agram rītam.

Komentāri 3

Koncerts bija burvīgs. Gods un slava diriģentei un dziedātājiem.

pirms 11 gadiem, 2009.05.26 11:20

Ļoti jauks pasālums! Skaists koncerts, skaisti tērpi, jauka noskaņa!

pirms 11 gadiem, 2009.05.26 22:41

Ļoti jauks pasālums! Skaists koncerts, skaisti tērpi, jauka noskaņa!

pirms 11 gadiem, 2009.05.26 22:41

Novados