Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Strenču katlumājai šoruden jauns klients

Šoruden Strenču pilsētas katlumājas aprūpē nonācis jauns objekts. Centralizēti saražoto siltumu saņems arī ēka Valkas ielā 16, uz kurieni drīzumā pārcelsies Strenču novada domes vadība un administrācija.

 

Pirmskara Latvijā šajā koka namā atradās mežniecība. Diemžēl mūsdienu ērtības vairs nevarēs izbaudīt tās pēctece, ēkas pašreizējā īrniece - Valsts meža dienesta (VMD) Ziemeļvidzemes virsmežniecības Strenču mežniecība. No 1. oktobra to likvidē.

 

Siltumu vairs neizbaudīs"Pēc 1. oktobra novada iedzīvotāji Valsts meža dienesta pakalpojumus varēs saņemt Valmieras mežniecībā, kas atrodas Valmieras pagastā," skaidro Strenču mežniecības mežzinis Jānis Ence. Tur uz darbu dosies arī viņš un citi līdzšinējie mežniecības darbinieki.

 

Šobrīd ēkā Valkas ielā 16 atrodas arī biedrība "Lauku partnerība Ziemeļgauja" un VMD konsultāciju pakalpojumu centra Valkas nodaļa.

 

Oktobrī mājas lielāko daļu aizņems Strenču novada domes administrācija. Novada domes izpilddirektors Aivars Auniņš prognozē, ka pārcelšanās varētu notikt pēc aptuveni divām vai trijām nedēļām, kad būs pabeigts zāles remonts otrajā stāvā un kabinetiem sagādās mēbeles un pārējo aprīkojumu.

 

Jaunajā apkures sezonā Strenču katlumājai citi siltuma patērētāji klāt nav nākuši. Pavasarī centralizētajai siltumapgādes sistēmai pieslēdza pilsētas domes ēku Rīgas ielā un bērnudārzu.

 

Turas pie malkas apkuresNovada domes tehniskās daļas vadītājs Ilmārs Strauts informē, ka apkures sākumam viss ir sagatavots. Šķelda iepirkta līdz šā gada beigām, bet līgums par piegādi noslēgts uz visu sezonu.

 

"Apkures tarifs iedzīvotājus neskars, jo pārsvarā apsildām pašvaldības iestādes," skaidro I. Strauts. Dzīvojamās mājas Strenčos izmanto malkas apkuri. Iedzīvotāji savus mājokļus pilsētas siltumtīkliem nesteidz pieslēgt, kaut arī tas ir iespējams. Ir tikai jāvēršas ar iesniegumu pašvaldībā.

 

Strencēniete Mirta Memļuka dzīvo daudzdzīvokļu mājā Valkas ielā 18 blakus novada pārvaldes ēkai. Viņa spriež, ka pagaidām lētāka ir malkas apkure. "Turklāt tagad, kad atnāku mājās no darba, iekurinu, kad gribu, un man ir silti un mājīgi," saka M. Memļuka.

Strenču katlumāja sāks kurināt, skatoties pēc laika apstākļiem.

Novados