Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Strenču koris “Rītu puse” svinēs pilngadības svētkus

Šo piektdien, 22. maijā, pilngadības svētkus svinēs Strenču kultūras nama jauktais koris "Rītu puse".

 

Apaļa jubileja - 20 gadi - korim apritēja aizvadītajā gadā. "Nolēmām svētkus svinēt šogad pavasarī, jo sezona korim ir no rudens līdz pavasarim, kā skolēniem. Tagad mums, kā vecos laikos, būs pilngadības svētki," smej kora "Rītu puse" diriģente Eva Uldriķe.

 

Koncerts notiks Strenču vidusskolā un sāksies pulksten 20.00. Koristi gaida ikvienu "Rītu puses" draugu, labvēli un kora mūzikas cienītāju un cer, ka svētki izdosies sirsnīgi un skaisti. Būs arī pārsteigums, ko koncerta organizatori iepriekš neatklāj.

 

Programmā paredzēta atskatīšanās uz trijiem periodiem kolektīva 21 gadu ilgās pastāvēšanas vēsturē. "Rītu puse" ir saistīta ar trijām diriģentēm: Agru Jankovsku, Larisu Stivriņu un E. Uldriķi. Aptuveni pusotru stundu ilgā koncerta laikā skanēs dziesmas, kuras piesaistītas konkrētiem notikumiem kora vēsturē. Piemēram, A. Jankovskas laiks "Rītu pusē" izceļas ar ceļojumiem uz ārzemēm un konkursiem.

 

Atmiņā tiks atsaukts arī kolektīva dibināšanas laiks, kad strencēnietes Māra Larionova un Baiba Leite uzņēmās iniciatīvu dibināt Strenčos kori. Kopā sanāca dziedāt gribētāji un atrada diriģenti. Sākumā "Rītu puse" bija jauniešu kolektīvs, bet vēlāk tajā iesaistījās dažādu paaudžu cilvēki.

 

Svētkos solījušas ierasties arī abas iepriekšējās kora diriģentes A. Jankovska, kura tagad dzīvo Salacgrīvā, un valmieriet L. Stivriņa. "Larisa ir vākusi kora hroniku un līdz savam darbošanās laikam pierakstījusi visus kora notikumus. Būs neliela izstāde, kurā varēs apskatīt kora tērpus un pētīt savākto hroniku," stāsta tagadējā kora diriģente E. Uldriķe. Viņa strādā ar "Rītu pusi" no 2003. gada un braukā uz mēģinājumiem no Rīgas.

 

Kolektīvā šobrīd ir 32 koristi vecumā no 15 līdz 50 gadiem. "Rītu pusē" dzied ne tikai strencēnieši, bet arī cilvēki no Sedas, Valkas, Bilskas, Rīgas.

Novados