Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Strenču kultūras namā sāksies pārmaiņas

Strenču kultūras nama darbinieki šonedēļ liek mantas kastēs un atbrīvo otrā stāva telpas, lai pie darba varētu ķerties celtnieki.

 

Pirmdien, 30. novembrī, kultūras namā notiks šogad pēdējais pasākums - piemiņas zīmju pasniegšana 1991. gada barikāžu aizstāvjiem. Pēc tam iestāde slēgs durvis lieliem sarīkojumiem līdz pat nākamā gada martam.

Celtnieki ķersies pie kultūras nama rekonstrukcijas. Ēkai nomainīs jumtu un stiprinās pamatus, siltinās ārsienas, mainīs logus un durvis, ierīkos centrālapkures sistēmu malkas krāšņu vietā un pieslēgumu pie pilsētas siltumtīkliem, ievilks jaunu elektroinstalāciju, nojauks veco piebūvi un tās vietā cels jaunu ēku, kā arī pārbūvēs ieejas mezglu kultūras namā.

Strenču novada domes Saimnieciskās darbības nodrošināšanas departamenta vadītāja Gita Siliņa informē, ka iepirkuma procedūrā pašvaldība darbu veikšanai izraudzījās divas firmas. Logus un durvis mainīs vietējais uzņēmums "Siltums NJ", bet visus pārējos darbus paveiks "Vidzemes energoceltnieks" no Valmieras. Darbu pabeigšanas plānotais termiņš ir nākamā gada februāris.

"Skatuve, zāles grīdas nomaiņa un telpu kosmētiskais remonts šajā projektā nenotiks, jo šoreiz visi darbi bija vērsti uz to, lai saglābtu ēku no lēnas sabrukšanas," uzsver G. Siliņa.Projektu par kultūras nama rekonstrukciju pašvaldība iesniedza Lauku atbalsta dienestā, kas to atbalstīja. Novada domei jāfinansē 25 procenti no projekta kopējām izmaksām, bet pārējo summu piešķirs no Eiropas Savienības fondiem.

"Priecājamies par gaidāmo remontu, jo jau sen to esam pelnījuši," teic Strenču kultūras nama direktore Daiga Beitika. Viņa aicina strencēniešus un pilsētas viesus būt saprotošiem un pieciest to, ka remonta laikā kultūras pasākumu Strenčos būs mazāk. Decembrī tādi būs divi, - pensionāru pēcpusdiena 26. decembrī un gadu mijas balle, un tie notiks vidusskolas telpās.

"Neraugoties uz remontu, kultūras darbs pilsētā neapstāsies un iestāde turpinās pildīt savus pienākumus," uzsver D. Beitika.

Novados