Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Strenču novadā atklās Gaujas kultūrvēstures taku

Strenču un Valkas novadā tiek veidots Gaujas kultūrvēstures maršruts, kas turpināsies arī Igaunijas teritorijā. Latvijas pusē šo tūrisma objektu svinīgi atklās 12. novembrī, un pēc tam maršruts būs pieejams ikvienam interesentam.

Igaunijas takas posmu jau atklāja oktobra sākumā Tahevā, Valgas apriņķī, informē Rūta Zepa, Dabas aizsardzības pārvaldes Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta administrācijas dabas aizsardzības speciāliste.

Latvijā maršruts sāksies Plāņu pagasta Oliņās, bet Valkas pagasta "Dzirnavkalnos" pie abu valstu robežas savienosies ar taku, kas ierīkota Igaunijas teritorijā. Kopējais garums ir plānots aptuveni 60 kilometru.

"Latvijas pusē būs apskatāmi 20 dažādi kultūrvēstures objekti. Daudzi no tiem ir līdzīgi abās valstīs - dižpriedes, atsveķotas meža audzes, parkveida pļavas, pasta ceļš, militārās būves un citi," stāsta R. Zepa. Igaunijas posmā ar kultūvēstures objektiem ir iespējams iepazīties, izejot divus kilometrus garu maršrutu ar kājām vai braucot garāku apli ar velosipēdu, vai arī līdzīgi kā Latvijā pārvietojoties ar automašīnu.

Takas atklāšanā Igaunijā piedalījās arī projekta Latvijas partneri - Valsts meža dienesta un Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta (ZBR) administrācijas pārstāvji.

Tūrisma objekts tiek veidots Igaunijas - Latvijas programmas projektā "Neapzinātā kultūras mantojuma vērtības kopējā dabas un kultūras telpā". Šajā projektā viena no ZBR aktivitātēm ir mācību un demonstrējumu teritorijas jeb Gaujas kultūrvēstures maršruta ierīkošana.

Novados