Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Strenču novada dome vēl lems par štatu sarakstu un algām 36

Strenču novadā no 4. septembra darbu uzsācis novada domes Sociālais dienests. Pašvaldība izveidojusi arī novada bāriņtiesu, kas oficiāli sāks strādāt no 1. oktobra, un apstiprinājusi tās nolikumu.

 

"Jaunā novada bāriņtiesa jau pārņem lietas no pilsētas un pagastu bāriņtiesām. Pārejas periods nav viegls/ Šai institūcijai jāveic darbības, ko atlikt nevar," atzīst Strenču novada domes izpilddirektors Aivars Auniņš. Būs arī pašvaldības policijaPar Strenču novada bāriņtiesas priekšsēdētāju ievēlēta līdzšinējā Sedas pilsētas bāriņtiesas vadītāja Ina Neimane; par loceklēm - Sandra Āķere (Strenči), Sarmīte Rodziņa (Seda), Tatjana Prikaša (Plāņu pagasts) un Ilze Šteinberga (Jērcēnu pagasts).

 

S. Āķere un T. Prikaša pirms tam bija bāriņtiesas priekšsēdētājas minētajās administratīvajās teritorijās; S. Rodziņa un I. Šteinberga - bāriņtiesas locekles.Strenču novada Sociālā dienesta vadītājas amatā pašvaldība apstiprināja Anitu Krūmiņu, Strenču vidusskolas sociālo pedagoģi. Viņa turpinās darbu skolā amatu apvienošanas kārtībā.

 

Sociālajā dienestā strādā pašvaldību sociālā darba speciālisti: Strenčos - Ņina Iļjina; Jērcēnu pagastā - Ņina Laurenoviča; Sedā - Terēza Vainblata; Plāņu pagastā - Dzintra Stomere. Sociālā dienesta nolikumu plānots izskatīt Strenču novada domes sēdē 16. septembrī.

 

Sociālā dienesta vadītāja A. Krūmiņa informē, ka pamatos jau ir izstrādāts saistošo noteikumu projekts par sociālās palīdzības sniegšanas kārtību Strenču novadā un pašlaik to izskata jurists.

 

Veidojot novada pārvaldes struktūru, nolemts atteikties no sākotnēji plānotā Sabiedriskās kārtības departamenta un tā vietā dibinās pašvaldības policiju. Plānots, ka tā darbu uzsāks 1. oktobrī.

 

Novada dome jau atradusi darbiniekus, kuri strādās pašvaldības policijā. Tie ir bijušās Strenču ekipāžas ceļu policisti Jānis Lezdiņš un Juris Mihailovs.

 

Novada domes izpilddirektors uzsver, ka, palielinoties sociālajai spriedzei sabiedrībā, aktuālāka kļūst sabiedriskā drošība un kārtība. "Secinājām, ka Valkā labs piemērs ir pašvaldības policija. Mūsu novadā pašvaldības policisti, piemēram, uzraudzīs domes saistošo noteikumu ievērošanu un kārtību publiskos pasākumos."

 

Novēl par algām lemt godprātīgi"Ziemeļlatvija" jau informēja, ka Strenču novada domes administrācijā pavisam ir astoņas struktūrvienības.

 

Pašvaldības sēdē 16. septembrī plānots izskatīt novada domes administrācijas un vietējo pārvalžu štatu sarakstu un katrai štata vienībai plānoto algu. A. Auniņš skaidro, ka ir pārstrādāti visu amatu apraksti. Vietējās pārvaldēs vairākos gadījumos ir samazinātas slodzes, piemēram, tautas namu vadītājiem, kā arī viens cilvēks pilda vairākus amatus.

 

Plānots, ka no 2010. gada 1. janvāra pilsētas un pagastu pārvaldēs vairs nebūs grāmatvežu, jo Strenču novada domē visa grāmatvedība būs centralizēta.

 

A. Auniņš gan uzskata, ka optimizācija nevar būt pašmērķis. "Pie kaut kādas algas un pienākumu savstarpējās attiecības izdevīgāk ir iekāpt lidmašīnā un aizlidot uz ārzemēm. Tādā veidā pazaudējam savus cilvēkus," spriež domes izpilddirektors.

 

Strencēniete, uzņēmēja Ilze Koopa novēl novada deputātiem par štatiem un algām lemt godprātīgi un nekopēt Rīgā sēdošos politiķus. "Lielajā politikā neiedziļinos. Taču tas, kāda būs mūsu novada pārvalde, interesē gan mani, gan domāju, arī citus vietējos iedzīvotājus," saka I. Koopa.

Komentāri 36

bille

Paldies Auniņam par atziņu, ka kādā brīdī izdevīgāk ir aizlidot. Tā tas vairumā gadījumu arī patiešām ir. Tad paliks neizlēmīgie un viņiem pretim darbinieki uz pusslodzēm, kas neko nespēs izmainīt.

pirms 11 gadiem, 2009.09.07 09:03

Jānis

Lai veicas novada veidotājiem un darbiniekiem! Ceru, ka šajā novadā nenolaidīsies līdz destruktīviem kašķiem, kā piem.dzird Valkas novadā.

pirms 11 gadiem, 2009.09.07 09:10

Jānim

Valkas novads patiesi ir kašķu perēklis. Kašķos tiek ierauti arī pagastu darbinieki, kas to nemaz nevēlas un līdz šim dzīvojuši un strādājuši harmoniskā vidē. Tas liek sākt interesēties par lidmašīnu kustības sarakstiem vienā virzienā. Gaisu maisa divas pensijas vecuma būtnes no PS.

pirms 11 gadiem, 2009.09.07 09:18

novadnieks

Lūdzu štatu sarakstus ar algām publicēt kā toizdarīja Valkas novadā, jo reizēm no malas izliekas, ka reālā dzīve laukos galīgi nesaskan ar dotajiem solījumiem.

pirms 11 gadiem, 2009.09.07 10:07

valcēnietis

Valkas novada algu saraksts bija tikai projekts un īstenībā algas par 25% mazākas un nav arī visas štata vietas pilnas slodzes-tātad arī alga attiecīga.

pirms 11 gadiem, 2009.09.07 10:33

Vai novadniekam (komentārs) citu algas pētīt ir tik svarīgi?? Kāds Jums no tā labums???Lai atkal kādu cilvēku varētu komentāros apriet un apliet ar samazgām????.... Ja???
Strenči nav Valka.

pirms 11 gadiem, 2009.09.07 11:20

Sedēniete

Un tomēr vajadzētu publicēt tās algas, protams bez uzvārdiem, lai nodokļa maksātāji tomēr ir lietas kursā, kur viņu naudiņa aiziet...

pirms 11 gadiem, 2009.09.07 14:10

OSA

Ar tādu algu kāda mums ir šobrīd pēc reorganizācijas, paliek tikai vienīgā izēja - lidot ārzemēs ar visu ģimeni.

pirms 11 gadiem, 2009.09.07 16:00

Sedēniete

OSAi, "Izēja-lidot ārzemēs ar visu ģimeni"-ar šitādu latviešu valodu lielu algu pašvaldībā nedrīksētu maksāt!!!

pirms 11 gadiem, 2009.09.07 16:34

***

Ta nu beidzot grāmatvežus izformēs-Sedā veseli četri cilvēki un tikai kafiju vien dzer.

pirms 11 gadiem, 2009.09.07 16:36

kašķis

Ha!Uz priekšu tikai-katrā novadā pa vienam Sjademe!Algu sarakstus ar visiem uzvārdiem. Pieprasām publiskot visu par visiem-)

pirms 11 gadiem, 2009.09.07 17:09

kašķim

Pirmkārt,par Sjademi pašu un par Kašķi!

pirms 11 gadiem, 2009.09.07 21:09

Spriežu

Domāju, ka mūsu novadā nevienam nebūs algas ar četriem cipariem rakstāmas, bet saprātīgas. Ja ne citādi-tad kaut vai budžets ierobežo. Nav jau arī jāstrādā par minimālo, bet šajos laikos nekādu lielo algu nebūs.
Tomēr, varbūt neskaitīt tik daudz to, kas citu makos, bet skatīties, kādā kvalitātē tiek veikti darba pienākumi. Tā varētu būt diskusija. Cik kurš katrs noslogots, cik godprātīgi veic pienākumus utml. Ja ir priekšlikumi, iesniegt domē konstruktīvus risinājumus vai taml.

pirms 11 gadiem, 2009.09.07 21:42

Bāriņtiesa

Šaubos, vai tas ir juridiski pareizi pārņemt lietas no pašreizējām bāriņtiesām, kuras līdz pēdējam atbild par savām lietām un ar tām ir arī jāstrādā. Tas noteikti nav pareizi.

pirms 11 gadiem, 2009.09.08 09:37

Ilze

Ak.kungs ,vai tad Jercēnu pensionāre - bāreņu tiesā vēl strādā- laiks dot ceļu jaunajiem!!!...

pirms 11 gadiem, 2009.09.08 09:46

Ilzei

Lasi rūpīgāk-bāriņtiesas locekle no Jērcēniem Ilze Šteinberga, sieviete vidējos gados, nekāda pensionāre.
Pensionāre Ņina Laurenoviča ir pagasta sociālā darbiniece un uz šo amatu nemaz tie jaunie tā nelaužas.

pirms 11 gadiem, 2009.09.08 10:47

interesanti gan

Izklausās, ka Strenču novads nedraudzējas ar likumdošanu un ir nolikvidējis vecās bāriņtiesas, bet jaunā darbu sāks oktobrī. Tātad vakums. Bet nevar jaunā vēl neko darīt un vecās laikam arī vairs nē, ja jau lietas tiek nodotas. Kas liedza jauno izveidot tūlīt ar veco likvidēšanu? Ja nav likvidētas, nedariet muļķības un nekādas lietas nenododiet. Vai tiešām nevienai bāriņtiesas darbiniecei nav juridiskās izglītības, jo nebrīnos, ka kaut kādi pedagogi vai psihologi likumus neprot tulkot.

pirms 11 gadiem, 2009.09.08 15:04

orsis

Mani izbrīna viena lieta - visi satraucas apr nodokļu maksātāju naudu, kas veido algu, ko saņem pašvaldības darbinieks, bet nekad neesmu dzirdējis, ka kāds satrauktos, kad pašvaldība maksā pabalstu nelegālo darbu zaudējušai personai, kura nemaksāja nodokļus, bet tagad barojas par nodokļu maksātāju naudu. Vai kaut kāda dzērāja bērnus skolā baro par šo nodokļu naudu utt. var turpināt gari un plaši.

pirms 11 gadiem, 2009.09.08 15:07

Novados