Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Strenču novads saņem īpašu statusu 2

Strenču novads saņēmis īpaši atbalstāmās teritorijas statusu. Tas būs spēkā no 2010. gada 1. janvāra līdz 2012. gada 31. decembrim.

 

Vēl Vidzemes plānošanas reģiona Attīstības padome šādu statusu apstiprinājusi Varakļānu, Apes, Mazsalacas, Jaunpiebalgas, Raunas, Naukšēnu, Vecpiebalgas, Rūjienas, Lubānas, Cesvaines un Ērgļu novadam.

"Mērķis ir nodrošināt vājāk attīstīto teritoriju iedzīvotājiem pievilcīgu dzīves vidi, tai skaitā pakalpojumu un darba vietu pieejamību un sniegt atbalstu pašvaldībām publiski pieejamas teritorijas sakārtošanā un infrastruktūras labiekārtošanā. Papildu tam plānots saglabāt netiešo atbalstu uzņēmējdarbībai, piešķirot ienākuma nodokļa atlaides," informē Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijas Komunikācijas nodaļas vadītāja Justīne Plūmiņa.

Lai pretendētu uz īpaši atbalstāmās teritorijas statusu, Strenču novada dome iesniedza reģiona Attīstības padomei savus argumentus. "Tuvu Strenčiem ir Valmiera, uz kurieni dodas strādāt mūsu novada iedzīvotāji. Vajadzīgi atvieglotāki noteikumi, lai uzņēmēji no Valmieras uzsāktu darbību mūsu novadā. Otrs būtisks arguments ir tas, ka Seda ir izteikta bezdarbnieku pilsēta," skaidro Strenču novada domes izpilddirektors Aivars Auniņš.

Pagaidām pašvaldības speciālistiem nav informācijas, kāds reāls labums novadam būs no saņemtā statusa.

Komentāri 2

gregors

Pilnīgi piekrītu, pie šādas novada vadības īpašam statusam jābūt, jo šitiem ir liela apetīte, spēj tik grūzt rīklē!

pirms 10 gadiem, 2009.11.18 23:59

Gregoram

Interesanti gan, kā Jūs domājat-apetīte? Padalieties lūdzu ar faktiem, ja tādu apgalvojat?

pirms 10 gadiem, 2009.11.19 17:59

Novados