Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Strenču novads saņēmis lielu palīdzības sūtījumu no Vācijas

Uz Strenču novadu no Vācijas atceļojusi liela krava ar lietotām mantām, ko saņems Strenču psihoneiroloģiskā slimnīca un Sedas veco ļaužu centrs.

Kravas sūtītāji ir vācieši Rita un Gerhards Minhi. Sirmajam pārim netālu no Strenču sadraudzības pilsētas Saidas Vācijā pieder septiņi veco ļaužu aprūpes centri un pansionāti. Tajos mitinās gandrīz 900 pensionāru.

Pašiem tādas naudas navŠis ir jau trešais Minhu ģimenes palīdzības sūtījums Strenčiem piecu gadu laikā, kopš vācieši sadarbojas ar mazo Latvijas pilsētiņu.

"Furgons bija pielādēts pilns ar visādām mantām," par saņemto kravu saka Strenču novada domes priekšsēdētājs Jānis Pētersons. Vācieši atsūtīja gultas, kuru augstumu var mainīt ar elektrisko pacēlāju, vannas, ratiņus, traukus, matračus, gultas veļu, mazgāšanās piederumus un citas lietas.

Sev vajadzīgās mantas no sūtījuma jau izvēlējies Sedas veco ļaužu centrs, kurā mitinās Strenču, Smiltenes un Valkas novada iedzīvotāji. "Pat nevar teikt, kura manta nebūtu derējusi. Mums pašiem tādas naudas nav, lai to visu nopirktu. Dzīvojam no cilvēku pensijām un tā, cik pagasti un pilsētas mums piemaksā," saka centra vadītāja Meta Spale.

Pateicoties Minhu ģimenes sūtījumam, Sedas veco ļaužu centrā tagad ir nomainītas 12 gultas. Jaunās esot daudz ērtākas. Vadītāja ir priecīga arī par veļu un skaistajiem krēsliem.

Aizvadītās nedēļas nogalē Rita un Gerhards Minhi kopā ar dēlu Tomasu ieradās Strenčos un viesojās arī Strenču psihoneiroloģiskajā slimnīcā un Sedas veco ļaužu centrā, lai redzētu, kā šīm iestādēm noderējusi viņu palīdzība. Delegācijā bija arī viena no Minhu ģimenei piederošo pansionātu vadītājām Diāna Rihtere.

Izdomā, kā pateiktiesMinhu ģimene jau izvaicājusi, kādu palīdzību Strenču novadā vajag turpmāk un solījusi sagādāt Sedas pansionātam vajadzīgās higiēnas preces un "pamperus" gulošajiem iemītniekiem.

"Priecājos, ka mums ir tādi sadarbības partneri, kuri ir ieinteresēti palīdzēt un dara no sirds un par velti. Mantiski mēs neko pretī viņiem nevaram dot, taču pateiksimies citādāk," saka J. Pētersons.

Iespējams, jau augustā uz Vāciju kopā ar novada delegāciju dosies Strenču skolēnu pašdarbības kolektīvi, lai sniegtu koncertu Minhu ģimenes pansionātos. Ideja radās šajos Gaujas Plostnieku svētkos, kad vācieši slavēja koncertā redzētos Strenču skolēnus - dziedātājus un dejotājus.

Minhu ģimeni viņu viesošanās reizē pavadīja Strenču novada deputāte Velga Graumane. "Ir ļoti patīkami sadarboties ar Minhu ģimeni - gan senioriem, gan junioru, jo viņi saprot mūsu situāciju, ir ar atvērtu sirdi un ļoti pretimnākoši. Turklāt viņiem ir nopietni nolūki ar mums turpināt sadarbību arī nākotnē un sūtīt palīdzību arī nākamajā gadā," saka V. Graumane.

To "Ziemeļlatvijai" apliecināja arī Minhu ģimene, sestdien sastapta Strenčos skatāmies Gaujas Plostnieku svētkus.

Minhu ģimene vairākkārt viesojusies Strenčos, bet viņu dēls Tomass te ieradās pirmo reizi. Viņš kopīgi ar vecākiem strādā ģimenei piederošajos pansionātos, pārņemot un turpinot viņu darbu.

Novados