Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Strenču pašvaldība iesaista pagaidu darbos trūcīgos un bezdarbniekus

Strenčos darbu atrast nevar. Labi, ka vismaz te var kaut ko nopelnīt. Tā spriež pie pilsētas publiskās pirts sastaptie četri vīri, skaldot malku.

 

Šomēnes Strenčus palīdz kopt pagaidu darbos iesaistītie bezdarbnieki un trūcīgie iedzīvotāji. Viņi par to saņem atalgojumu, bet pašvaldība ieguvusi strādniekus.

 

"Darba mums ir daudz. Pat nezinu, ko darītu, ja mums nebūtu šādu palīgu," atzīst Strenču novada domes apzaļumošanas speciāliste Zaiga Rožlapa.

 

Citu piedāvājumu navPagaidu darbu strādnieki šonedēļ Strenčos gatavo malku pirtij, ravē un atjauno apstādījumus, Jaunajos kapos veido takas, pļauj zāli, vāc zarus un Gaujmalā izmestos sadzīves atkritumus. Pateicoties viņu darbam, pilsēta kļūst sakoptāka.

 

Jau ilgāku laiku bez darba ir strencēnieši Ragnars Širvanovs un Sergejs Bibiks. Tādēļ par piedāvājumu saskaldīt malku pilsētas pirtij vīri ir apmierināti. Citu darba piedāvājumu viņiem nav.

 

"Varbūt varētu kaut ko sameklēt Valmierā, bet tad jāmaksā biļete par ceļu. Tagad saņemu no pašvaldības garantēto iztikas minimumu - 37 latus. Man ir divi mazi bērni. Uz trijiem cilvēkiem mēnesī sanāk 111 lati," stāsta R. Širvanovs. Viņš agrāk strādāja vienā no Rīgas veikaliem par pārdevēju, līdz tika atlaists. Savukārt S. Bibiks bez darba palicis štatu samazināšanas dēļ akciju sabiedrībā "Trikātas siers".

 

Malkas skaldītāju brigādē strādā arī Andris Bīraus un Edmunds Kaska. A. Bīraus vēl nesen strādāja par šoferi tālbraucēju. Aizvadītajā gadā pelnījis diezgan normāli, bet pirms jaunā gada reisu skaits uz Eiropu un Krieviju samazinājās. "Palika sliktāk un sliktāk. Tad martā Vācijā arestēja mašīnu sliktā tehniskā stāvokļa dēļ. Nav mašīnas, nav darba," saka jaunais vīrietis.

 

E. Kaska piepulcējies bezdarbnieku rindām šovasar, kad darba devējs - guļbūves firma - sākusi kavēt algas izmaksu.

 

Vīri spriež, ka vēlāk darbu meklēs mežizstrādē un citur, bet par ārzemēm saka, ka tur pretī vajadzīgi paziņas, kuri iekārtotu darbā.Palielinās trūcīgo skaitsStrenču novada domes sociālā darbiniece Ņina Iļjina informē, ka pilsētā pagaidu algotajos darbos strādā gan Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) programmās iesaistītie bezdarbnieki, gan iedzīvotāji, kuri atbilst trūcīgās personas statusam.

 

"Pateicoties NVA programmām, šomēnes pagaidu darbos nodarbinām trīs bezdarbniekus, Eiropas Savienības projektā - septiņus cilvēkus. Savukārt no janvāra līdz septembrim pašvaldībā garantētā iztikas minimuma saņemšanai pieteikušās 48 personas, no kurām sabiedriskajos darbos šomēnes strādā piecas. Iztikas minimums ir 37 lati mēnesī. Tā saņēmējs trīs mēnešus strādā pilsētas labā," stāsta N. Iļjina.

 

Sociālā darbiniece secina, ka Strenčos palielinās to iedzīvotāju skaits, kuri atbilst trūcīgās personas statusam. Ģimenes lūdz palīdzību skolēnu brīvpusdienām. Atbalstu pašvaldībā meklē arī bezdarbnieki, kuru vidū ir daudz pirmspensijas vecuma cilvēku.

Novados