Strenču pilsētā mazāk jaundzimušo, nekā pagastā

Jaunais gads Strenču novadā demogrāfiskajā jomā iesācies cerīgi, - pasaulē nākuši trīs puikas: pa vienam Sedā, Plāņos un Strenčos. Jau noslēgtas divas laulības, - tikpat, cik pērn visa gada laikā. Abos gadījumos salaulājušies Sedas iedzīvotāji.

Tomēr kopumā situācija Strenču novadā nav iepriecinoša, atzīst novada Dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Inese Zvirbule.Aizvadītajā 2010. gadā Strenču novada Dzimtsarakstu nodaļā ir reģistrēti tikai 22 jaundzimušie, bet reģistrētie miršanas gadījumi ir 81.

Visvairāk bērnu pērn dzimis Sedā (10 jeb sešas meitenes un četri zēni), vismazāk - Jērcēnu pagastā (viena meitene). Maz jaundzimušo 2010. gadā ir Strenčos - pieci bērni: trīs zēni un divas meitenes. Plāņu pagasts iedzīvotāju skaita ziņā lielāko pilsētu apsteidzis par vienu jaundzimušo. Tur pērn pasaulē nākuši seši mazuļi: četras meitenes un divi zēni. "Demogrāfiskā situācija mūsu novadā ir drūma, it īpaši domājot par to, kas šeit dzīvos nākotnē. Jau tagad daudzi jaunieši ir aizbraukuši uz ārzemēm," ievērojusi I. Zvirbule.

Pēc Dzimtsarakstu nodaļas informācijas, visvairāk jaundzimušo (astoņi) aizvadītajā gadā ir otrie bērni ģimenē.

"Darbspējīgiem cilvēkiem Strenčos nav, kur strādāt. Ja viņi nespēj uzturēt paši sevi, kur tad vēl domāt par bērniem!" teic strencēniete Sandra Āķere, novada pirmsskolas izglītības iestādes vadītāja. Viņa piebilst, ka Strenčos faktiski ir likvidēti visi ražojošie uzņēmumi un lielākie darba devēji ir pašvaldības iestādes un psihoneiroloģiskā slimnīca.

Pēc situācijas šā gada 6. janvārī, Strenčos reģistrētais iedzīvotāju skaits ir 1424; Sedā - 1549; Jērcēnu pagastā - 545; Plāņu pagastā - 685.

Smiltenes novada Dzimtsarakstu nodaļā 2010. gadā reģistrēti 113 jaundzimušie un 161 miršanas gadījums; Valkas novada Dzimtsarakstu nodaļā - 79 jaundzimušie un 148 miršanas gadījumi.

Novados