Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Strenču pilsētas centrā iedegs egli un domās labas domas

Gaidot Ziemassvētkus, parīt, 8. decembrī, Strenču pilsētas centrā iedegs Eņģeļu egli. Tas būs strencēniešu atbalsts telekompānijas LNT labestības akcijai "Eņģeļi pār Latviju".

Centra skvērā augošajā eglē iemirdzēsies lampiņas. Strenču bērnudārza audzēkņi un vidusskolas jaunāko klašu skolēni izpušķos egli ar pašu rotātiem deviņiem lieliem eņģeļiem. Tos pagatavoja Strenču novada māksliniece Daiga Kalniņa.

Lai visiem gaišas domas!Egles iedegšanas svētki trešdien sāksies pulksten 16.00. "Gaidām ikvienu - gan mazus, gan lielus skatītājus," aicina Strenču novada kultūras centra vadītājas pienākumu izpildītāja Daiga Beitika. Pēc egles izpušķošanas Strenču luterāņu draudzes Svētdienas skolas bērni deklamēs dzejoļus par Ziemassvētku gaidīšanas laika noskaņu - par mīlestību, sapratni, līdzjūtību jeb vērtībām, kas mums visiem ir svarīgas. Varēs iet rotaļās.

Strenču pirmsskolas izglītības iestādē jaunākās un vidējās grupiņas bērni lielos, mirdzošos eņģeļus izrotāja jau piektdien. Jaunākā grupiņa eņģeļa tērpam "piesprauda" sniegavīrus ar vēlējumu - "Par stiprām ģimenēm!", lūdzot eņģeli, lai katram bērnam būtu mamma un tētis.

Vidējās grupiņas bērni sava eņģeļa kleitiņu izrotāja ar dzeltenām, baltām un zaļām sirsniņām. "Lai mums visiem ir gaišas domas un balti, gaiši darbiņi, lai mazāk blēņu, niķu un stiķu, un katram labie darbi ir tiešām no sirds," grupiņas vārdā novēl bērnu skolotāja Anna Muižniece.

Šodien eņģeli izrotāja arī vecākās grupiņas bērni, un parīt kopā ar skolēniem nesīs savas dāvanas pilsētas eglei. Vidusskolā šajā labestības akcijā iesaistīsies 1. - 6. klase un parīt izpušķos sešu eņģeļu kleitiņas ar laimes pakaviņiem, zvaigznītēm un citiem simboliem.

"Aicināsim uz egles iedegšanu arī mūsu audzēkņu vecākus, jo diezgan tuvu ir lielā iela un ap pulksten četriem pēcpusdienā jau ir tumšs," piebilst Strenču novada pirmsskolas izglītības iestādes vadītāja Sandra Āķere.

Svētkos bez kūkas nekādiPiektdien Strenču bērnudārzā bija vērojama vēl kāda rosība. Sagatavošanas grupiņas bērni kopā ar skolotāju Ingrīdu Rasu rīvēja šokolādi, maisīja biezpienu kopā ar cukuru un grieza marmelādes konfektes. Katrs sev pagatavoja cepumu un biezpiena tortes gabaliņu, ko aiznest mājās un pacienāt ģimeni.

"Nedēļas tēma grupiņā bija "Svinam svētkus", un kā tad svētki bez kūkas!" smaida I. Rasa. Turklāt bērniem tagad ir zināma vienkārša recepte, kā pašiem mājās pagatavot cienastu Ziemassvētku galdam.

Novados