Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Strenču skolēni ziemā sporto “Baiļos”

Arī šoziem Strenču vidusskola turpina tradīciju, dodot iespēju ikvienam 1. - 12. klases audzēknim vienu dienu aktīvi atpūsties slēpošanas centrā "Baiļi". Iespējams, līdz pavasarim skola uz turieni aizbrauks vēlreiz.

 

"Tas ir interesantāk, nekā sportot tikai zālē, spēlēt basketbolu vai ko citu. Slēpjot var labi atpūsties kopā ar klasi," priecājas Ieva Āķere (10. klase). Kalnu slēpošanu viņa esot apguvusi gana labi un pa tramplīniem lēkāt protot.

 

Strenču vidusskola jau vairākus gadus organizē kolektīvu braucienu uz "Baiļiem". "Darām to, lai bērniem dažādotu skolas ikdienu un viņi to nepavadītu tikai klases solā," saka skolas direktors Jānis Pētersons.

 

Turklāt skola izmanto slēpošanas centra piedāvātos izdevīgos samaksas nosacījumus klasēm, kuras grib rīkot ziemas sporta dienu.

 

 

Lielo atlaižu dēļ šis pasākums notiek mācību dienā, jo brīvdienās tik izdevīgu nosacījumu nav. "Lielu ļaunumu mācību procesam nenodarām. Uz kalna bērni gūst pozitīvas emocijas, un pēc tam ar jaunu enerģiju mācību process veicas labāk," domā Strenču vidusskolas direktors.

 

Skolēni arī šoziem "Baiļos" pavadīja gandrīz visu dienu no pulksten 9.00 līdz 16.00. Uz kalnu ar pāris autobusiem devās vairāk nekā simts no 200 vidusskolas audzēkņiem un viņus pavadošie skolotāji, bet pārējie tikmēr mācījās.

 

Ziemas sporta diena "Baiļos" skolēniem nav obligāts pasākums. Tajā piedalās tikai tie bērni un pusaudži, kuri vēlas.

 

"Forši"!" sporta dienu atceras Nauris Barovskis (9. klase). "Kad agrāk braucu ar skolu, man tas iepatikās tik ļoti, ka pat nopirku sev slēpes," piebilst pusaudzis. Tagad viņš slēpo gan Žagarkalnā, gan "Baiļos". Tiesa, kopā ar skolu braukt esot izdevīgāk, jo tad vienam cilvēkam dienā jāmaksā tikai četri lati, nevis 16 latu, ieskaitot inventāra nomu.

 

Slēpošanas centrā Strenču vidusskolēni saņem visu vajadzīgo inventāru. Katrs atbilstoši savām prasmēm var izvēlēties kalnu slēpošanu, snovbordu vai šļūkšanu ar kameru pa speciāli ierīkotu trasi. Piemēram, jaunāko klašu skolēni ar azartu vizinājās no kalna ar pūšļiem. Iesācēji kalnu slēpošanā vai snovbordā var izmantot instruktoru palīdzību.

 

Skolas direktors secina, ka aktīvā atpūta "Baiļos" ir liels atspaids sporta stundām, jo ziemās vairs nav tik daudz sniega, lai notiktu nodarbības distanču slēpošanā.

 

Iespēja braukt līdzi bērniem uz "Baiļiem" ir arī viņu vecākiem, ja vien darba dienā tas ir iespējams.

 

"Paldies direktoram, ka viņš šādus braucienus organizē, jo, cik esmu dzirdējusi, ir skolas, kurās nekas tāds nenotiek," saka I. Āķere.

Novados