Strenčus 80. jubilejas gadā izdaiļo puķu kastes 2

Šovasar košāks kļuvis Strenču pilsētas centrs. Pie metāla barjerām, kas norobežo ietvi no brauktuves Rīgas un Pulkveža Zemitāna ielas krustojumā, piestiprinātas 10 koka kastes. Katrā no tām zied piecu veidu puķes.

 

"Ģerānijas, salvijas, ģipsenes, verbenas un plektrāns. Tā gan nav puķe, bet pelēks dekoratīvais augs," skaidro strencēniete Zaiga Rožlapa.

 

Strenču pilsētas iedzīvotāju iniciatīvas grupa, kurā aktīvi iesaistījās Z. Rožlapa, Gita Siliņa un Marija Everte, šopavasar iesniedza pieteikumu biedrības "Lauku partnerība Ziemeļgauja" izsludinātajā projektu konkursā un ieguva 200 latu lielu finansējumu centra izrotāšanai ar puķu kastēm. Konkursu finansēja Valkas rajona padome.

 

Konkursu rīkoja, lai atbalstītu iedzīvotāju iniciatīvu un līdzdalību sakārtotas vides veidošanā. "Strencēniešu vēlme bija padarīt pievilcīgāku pilsētas centru, sagaidot pilsētas 80 gadu jubileju. No vairākām idejām vislielāko atbalstu guva iecere izvietot puķu kastes uz metāla barjerām pilsētas centrā," stāsta Strenču pilsētas domes plānotāja Santa Rāviča. 80 latus līdzfinansējumam piešķīra pilsētas dome.

 

"Uzaicinājumam piedalīties projektā piekritu uzreiz, jo pilsētas uzkopšana un izdaiļošana mani ļoti interesē," saka Z. Rožlapa, kuras ikdienas profesija ir friziere. Par puķu kastēm pilsētas centrā viņa bija iedomājusies jau agrāk. "Būtu jauki, ja nākamajā gadā pilsētas domei pietiktu naudas, lai turpinātu izvietot puķu kastes arī tālāk gar ielu, kur ir barjeras," piebilst Z. Rožlapa.

 

Savukārt Strenču pilsētas dome jau tagad ir pateicīga Z. Rožlapai un G. Siliņai par ieguldīto darbu projekta īstenošanā, kā arī zemnieku saimniecības "Dārznieki" īpašniecei Maijai Zuikai par skaistajiem vasaras ziediem un kokapstrādes uzņēmumam "JMK" par koka kastu izgatavošanu.

 

Pavisam minētajā projektu konkursā atbalstīti 14 projekti, kurus iesniedza iniciatīvas grupas un biedrības un kuru mērķis ir veidot sakoptu vidi. Projektus varēja iesniegt nevalstiskas organizācijas vai iedzīvotāji, kuri dzīvo biedrības "Lauku partnerība Ziemeļgauja" teritorijā.

 

"Mūsu pagastā šovasar sakops autobusu pieturu apkārtni, pie tām uzstādīs atkritumu tvertnes un atjaunos zīmējumus uz ēku sienām pieturās," saka Zvārtavas pagasta padomes priekšsēdētājs Raitis Priede. Talkā iesaistīs arī pagasta bērnus. Projekta pieteikumu konkursā iesniedza Zvārtavas pagasta iedzīvotāju iniciatīvas grupa "Zvārtavietis".

Komentāri 2

jercenietis

Tas ir skaisti, protams, par tiem ziediem...

Bet kāda izskatās iela, kas ved no centra ārā uz Jērcēniem? Jau nedēļu rēgojas izzāģēti caurumi asfaltā, kas gaida (?) aizlāpīšanu. Vai tad tiešām nevar cik izzāģēt, tik arī aizlāpīt? Nezinātājs šeit var nopietni sabojāt auto, jo brīdinājuma zīme par remontdarbiem uz ceļa bez ātruma ierobežojuma zīmes nav tas efektīvākais brīdināšanas līdzeklis, uz 50 to posmu izbraukt nevar!

pirms 13 gadiem, 2008.06.26 14:29

OzolaS

Esam informēti!Šobrīd top materiāls par šo tēmu!

pirms 13 gadiem, 2008.06.26 14:39

Novados