Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Strenčus piemeklē pusgadsimtu neredzēti lieli plūdi (FOTO)

Tik daudz tūristu, kā pēdējās četrās dienās, Strenči, iespējams, nav uzņēmuši pat ikgadējos Gaujas Plostnieku svētkos. Mazpilsēta nokļuvusi Latvijas televīzijas, preses un radio uzmanības centrā, jo piedzīvojusi ilgi nebijušus plūdus.

Sākot no 2. aprīļa, Gaujā pie Strenčiem ūdens līmenis kāpis par aptuveni 4,5 metriem. Nekas tāds pilsētā nav piedzīvots pēdējā pusgadsimta laikā.

Malka peld uz estrādi

Ārkārtas situācija Strenčus piemeklēja pirmdien, 5. aprīlī, kad Gaujas ūdeņi sāka skaloties pāri akmens dambim jeb upes krasta stiprinājumam. Strauji applūda brīvdabas estrāde un tai piegulošā teritorija, kurai tagad var piekļūt tikai ar laivu. Ūdens pacēla augšup estrādes konstrukcijas, un pašvaldībai jau tagad skaidrs, ka būvei būs vajadzīgs nopietns remonts.

Pamatīgi applūdušas arī Gaujas attekas, un krastā ūdens sasniedzis pat mazāko kociņu galotnes. Četrās vietās applūdis ceļš uz Ūdriņām. Strenčos ūdens skalojas pāri Jāņa Ziemeļnieka un Krasta ielas krustojumam, un iela slēgta satiksmei. No krastiem izgājusi Strenčupīte.

Plašāk lasiet rītdienas, 8. aprīļa, laikrakstā "Ziemeļlatvija"!

Novados