Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Svinēs Valkas pagasta dibināšanas 100.gadadienu

1.maijā un 2.maijā Valkas pagastā svinēs pagasta dibināšanas 100.gadadienu, aģentūru LETA informēja Valkas domes preses sekretāre Inguna Medne

 

Svētkos pirmo reizi tiks pacelts arī jaunizveidotais pagasta karogs. Gan karogs, gan ģerbonis izveidots, sagaidot Valkas pagasta dibināšanas 100.gadadienu. Lēmums par pagasta ģerboņa reģistrēšanu pieņemts 2009.gada 17.martā.

 

 

Valkas pagasta ģerboņa heraldiskais apraksts ir: "Skaldīts ar sudrabu un purpuru. Izkaisīti sudraba vīru dzegužpuķes ziedi." Ģerboņa pamatsimbols ir orhideja - vīru dzegužpuķe. Tas ir īpaši aizsargājams, Latvijā reti sastopams augs, bet Valkas pagastā tas ir atrodams Ziemeļgaujas ainavu apvidus teritorijā. Purpura krāsa izvēlēta, izceļot pagastam raksturīgo latviskā - igauniskā savdabību, jo gan Valkas apvidus, gan pārnovada - igauņu tautas tērpos purpurs ir bieži sastopams.

 

 

Ir izstrādāts un pagasta padomē apstiprināts arī Valkas pagasta karoga mets. Tā centrā ir pagasta ģerboņa attēls. Savukārt karoga balti - zilais laukums atgādina, ka pagasts atrodas pie Gaujas, vienā no šīs untumainās skaistules vissavdabīgākajiem posmiem. Ģerboņa un karoga skiču projekta autors ir Reinis Doršs, viens no Valkas pagasta jauniešiem.

 

 

Piektdien, 1.maijā, no plkst.12. Lugažu muižas parkā norisināsies dažādas sportiskas aktivitātes - skriešanas, mešanas, lēkšanas, nešanas u.c. sacensības, kurās aicināts piedalīties ikviens pagasta iedzīvotājs. Pēc sacensībām - cienāšanās pie zupas katla. No plkst.20 līdz plkst.23 parkā notiks brīvdabas diskotēka.

 

 

Savukārt sestdien, 2.maijā, jubilejai veltītais svinīgais sarīkojums Lugažu muižā sāksies plkst.19 un programmā būs Valkas pagasta vēsturiskais apskats un filmu materiālu demonstrējumi. Ar saviem priekšnesumiem pasākumu kuplinās gan pagasta talanti, gan Ziemeļlatvijas kameransamblis. Plkst.22 notiks svētku balle kopā ar grupu "Kantoris 04".

Abas svētku dienas muižas ēkā būs aplūkojama izstāde par Valkas pagasta vēsturi un dažādu amatu pratēju darbu izstāde.

Novados